iPhone ve Francii ohrožen: zákony zakazují blokaci

iPhone ve Francii ohrožen: zákony zakazují blokaci

Když jsem 20. října psal o pracovní cestě ředitele Applu Steva Jobse po starém kontinentu, očekával jsem zprávy z poslední cílové země, kde měl být dle dřívějších dohod exkluzivně prodáván iPhone. Nyní se zdá být vše jasné, francouzský Orange a Apple si sice plácli, prodeji nakousnutého jablíčka dle filozofie jeho výrobce ovšem nepřejí místní zákony. Jen připomínám, že přístroj je zatím v Americe prodáván výhradně spolu s uzavřením smlouvy u operátora AT&T a to ještě blokovaný, což je předmětem lítého boje mezi zákazníky a prodejcem, respektive výrobcem.

Klepněte pro větší obrázek 
Francouzská legislativa je Applu trnem v oku, více kusů tak zůstane na britský a německý trh

Francouzské zákony operátorům totiž nařizují prodávat telefony jak se smlouvou jako dotované, tak za plnou cenu bez kontraktu. Co je ale v očích Apple asi ještě horší, zákazník má právo po operátorovi požadovat odblokování přístroje. Dle platných zákonů za něj zákazník po půl roce od koupě dokonce nemusí ani platit. Jedno je jisté, prodej iPhonu ve Francii je ohrožen, dokonce si myslím, že Apple kvůli „překážkám“ v legislativě nakonec z dohody vycouvá.

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Blok

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70