iPhone X opravdu nechcete rozbít. Oprava vás může stát stejně jako nový iPhone 7

Apple zveřejnil servisní ceník iPhonů aktualizovaný o nejnovější modely. Ačkoliv je firma známá vysokými cenami, iPhone X bourá rekordy. Podle amerického ceníku totiž pouhá výměna displeje vyjde na 279$ (6 100 Kč bez daně). 

Horší variantou však je, když se poškození týká jiné části telefonu. V tom případě už případ spadá do kategorie Ostatní poškození a Apple vám naúčtuje 549$ (12 000 Kč bez daně), což je shodou okolností cena, za kterou v USA pořídíte nový iPhone 7. Možná se tak vyplatí připlatit za rozšířenou podporou Apple Care+, se kterou oprava vyjde „jen” na 99 dolarů.

V Česku však Apple servis neprovozuje a přenechává jej autorizovaným servisům. Pokud tedy započteme daň, clo za originální díly a marži pro servis, bude česká cena pravděpodobně ještě vyšší. Když už se rozhodnete X koupit, popřemýšlejte nad rozšířenou zárukou, nebo alespoň dokupte kvalitní ochranné pouzdro. V budoucnu by tuto dodatečnou investici mohla vaše peněženka ocenit.

Diskuze (25) Další článek: Beryko ve středu otevře třetí Mi Zone. Zájemci o smartphone Xiaomi dostanou dárek

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, USA, Ceník, Prasklý displej, Servis, Investice, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Autorizovaný servis, Česká republika, Stát, Daň, Poškození, Nejnovější model, Vysoká cena, Dolar, Href, Oprava, Část telefonu, Rozšířená podpora, Apple car, Česká cena, Nový iPhone

Určitě si přečtěte