IQ test: doplňte šestý mobil v řadě (řešení)

Včera jsme v redakci vymysleli novou hru, kterou vás budeme nějaký čas bavit. Vždy vybereme mobilní telefony, které spolu mají něco společného a vaším úkolem bude buď najít tuto společnou vlastnost, zjistit, podle čeho jsou seřazeny, nebo doplnit řadu telefonem, kterým by měla logicky pokračovat.

Od kolegů padaly návrhy, že bychom mohli telefony seřadit například podle čísel bot marketingových ředitelů českých zastoupení. Tak zákeřní ale – alespoň na začátku – zatím nebudeme. Začneme jednoduššími hádankami.

Prvním úkolem je doplnit tuto řadu telefonů. Jaký mobil by měl být na šestém místě? Telefony jsou v přesném pořadí, nelze je promíchat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nenecháme vám úplně volnou ruku, protože řešení je několik (to mimochodem byla malá nápověda). Vybírejte jen z těchto tří telefonů:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nehraje se o žádné ceny, své tipy s vysvětlením, jak jste k výsledku došli, napište do diskuse k této bleskovce. Přibližně do jednoho dne sem doplním správné řešení – nemusí být vlastně jen jedno, možná objevíte nějakou závislost, o které jsme vůbec neuvažovali. 


Řešení: V diskusi se objevila řada tipů na správný výsledek a mnozí čtenáři se trefili. Tentokrát jsme telefony seřadili podle data jejich oficiálního představení. Philips 330 byl uveden v květnu 2003, Nokia 3100 v červnu, Siemens v červenci, Samsung v srpnu, Nokia 3200 v září. Dalším prvkem měl být logicky telefon představený v říjnu 2003 – a tuto podmínku splňuje jen Sony Ericsson T630.

Brzy pro vás vymyslíme další kolo IQ testu – není to ale tak jednoduché, jak se může zdát. I když jsme se snažili co nejvíc vyloučit jiná logická řešení, aby zůstalo jen jedno správné, nakonec jste našli souvislosti, které nás vůbec nenapadly.

Diskuze (34) Další článek: Sony Ericsson P910i: postřehy uživatele, co je nového?

Témata článku: Motorola V80, Nokia 3100, Nokia 3200, Nokia 7250i, Philips 330, Philips 530, Siemens C60, Sony Ericsson T630, Řešení, Test, Mobil, Správné řešení

Určitě si přečtěte