IQ test: doplňte šestý mobil v řadě (řešení)

Včera jsme v redakci vymysleli novou hru, kterou vás budeme nějaký čas bavit. Vždy vybereme mobilní telefony, které spolu mají něco společného a vaším úkolem bude buď najít tuto společnou vlastnost, zjistit, podle čeho jsou seřazeny, nebo doplnit řadu telefonem, kterým by měla logicky pokračovat.

Od kolegů padaly návrhy, že bychom mohli telefony seřadit například podle čísel bot marketingových ředitelů českých zastoupení. Tak zákeřní ale – alespoň na začátku – zatím nebudeme. Začneme jednoduššími hádankami.

Prvním úkolem je doplnit tuto řadu telefonů. Jaký mobil by měl být na šestém místě? Telefony jsou v přesném pořadí, nelze je promíchat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nenecháme vám úplně volnou ruku, protože řešení je několik (to mimochodem byla malá nápověda). Vybírejte jen z těchto tří telefonů:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nehraje se o žádné ceny, své tipy s vysvětlením, jak jste k výsledku došli, napište do diskuse k této bleskovce. Přibližně do jednoho dne sem doplním správné řešení – nemusí být vlastně jen jedno, možná objevíte nějakou závislost, o které jsme vůbec neuvažovali. 


Řešení: V diskusi se objevila řada tipů na správný výsledek a mnozí čtenáři se trefili. Tentokrát jsme telefony seřadili podle data jejich oficiálního představení. Philips 330 byl uveden v květnu 2003, Nokia 3100 v červnu, Siemens v červenci, Samsung v srpnu, Nokia 3200 v září. Dalším prvkem měl být logicky telefon představený v říjnu 2003 – a tuto podmínku splňuje jen Sony Ericsson T630.

Brzy pro vás vymyslíme další kolo IQ testu – není to ale tak jednoduché, jak se může zdát. I když jsme se snažili co nejvíc vyloučit jiná logická řešení, aby zůstalo jen jedno správné, nakonec jste našli souvislosti, které nás vůbec nenapadly.

Témata článku: Test, Motorola V80, Nokia 3100, Nokia 3200, Nokia 7250i, Philips 330, Philips 530, Siemens C60, Sony Ericsson T630, Mobil, Správné řešení

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

Huawei Mate 9 Pro: loňská špička s letošní cenou [recenze]

** Bohatá výbava, spousty funkcí a odladěný software ** Na špičku ztrácí chybějící voděodolností ** Celkově doplácí na pozdní uvedení na trh (květen 2017)

8.  10.  2017 | Herodek Martin | 6

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

Nokia 6: zahřívací kolo před ostrým startem [recenze]

** Čistý Android nemusí znamenat jednoznačné plus ** Absence grafických nadstaveb nevyváží slabší výkon ** S nižší cenovkou by to byla jasná volba v nižší střední třídě

17.  9.  2017 | Herodek Martin | 29

Google Daydream View: Na správné cestě, ale s nedostatkem obsahu [recenze]

Google Daydream View: Na správné cestě, ale s nedostatkem obsahu [recenze]

** DayDream View jsou prémiové VR brýle od Googlu ** Po roce na trhu podporují deset telefonů, další přibydou ** Zpracování, zážitek i používání je na jedničku, obsah zatím chybí **

15.  9.  2017 | Miksa Martin | 4