Isophone: naprosté soukromí k telefonování

Potřebujete si v klidu (opravdu v hodně velkém klidu) zatelefonovat? Potom vám nemůže doporučit nic lepšího než zařízení, které se jmenuje Isophone. Pravda, není moc mobilní a také budete potřebovat plavky, zaručujeme ale, že takový klid při volání jste ještě neměli!

Isophone se dá jednoduše popsat jako spojení mobilního telefonu a plovoucí nádoby. Funguje to jednoduše: navléknete na sebe plavky (není podmínkou), vlezete do vody a strčíte hlavu do helmy (nutná podmínka), která vás spolehlivě odizoluje od veškerého okolního hluku a ještě ke všemu v ní ani nic nevidíte. K helmě jsou připoutané tři bójky, takže se nemusíte bát, že byste šli ke dnu. Aby vám ve vodě bylo co nejpříjemněji, je ohřátá na vaši tělesnou teplotu.

Klepněte pro větší obrázek 

Takže si to shrneme: nic nevidíte, nic neslyšíte (kromě hovoru pochopitelně) a vznášíte se na hladině. Díky tomu uvolníte až 90 % mozkového vytížení, které byste normálně potřebovali k výpočtu polohy směrem k otravné gravitaci. Výrobce má zkrátka pravdu: takhle klidný hovor si jinde neužijete. Nicméně používání na veřejných koupalištích se příliš nedoporučuje.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Isophone, klid jako ve vesmíru
Bohužel jsem nikde nenašel zmínku, jak funguje ovládání hovoru v helmě. Mnoho jiných možností než hlasové vytáčení se ale nenabízí. Kdo by si chtěl tohle všechno vyzkoušet, ať navštíví společnost MediaLab v Dublinu. Takový telefonní hovor už znovu nezažijete!

Témata článku: Ostatní, Soukromí, Telefon, Telefonování

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 399: Povedený Note a nepostradatelné čtečky

Týden mobilně 399: Povedený Note a nepostradatelné čtečky

27.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 3

Soumrak čteček otisků? Jejich konec by nás hodně bolel

Soumrak čteček otisků? Jejich konec by nás hodně bolel

** Čtečky otisků prstů přinesly nenápadnou bezpečnostní revoluci ** Za pouhé čtyři roky fungují dokonale a jsou i v levných mobilech ** Co bude dál? Čtečka v displeji, nebo 3D rozpoznání obličeje?

27.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Jak bezpečně používat smartphone

Jak bezpečně používat smartphone

** Bezpečnost má ve spojitosti s mobilem mnoho podob ** Bakterie, baterie, viry, zloději, děravá paměť... ** Někdy je řešení jednoduché, jindy prakticky neexistuje

13.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 15

Hlavně ostražitost. Kdo a jak útočí na váš mobil

Hlavně ostražitost. Kdo a jak útočí na váš mobil

** O peníze vás může připravit prostý zmeškaný hovor ** Útoky vedou přes SMS, messengery, mail či aplikace ** Ochránit vás může pouze váš vlastní mozek a ostražitost

29.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 15