Jackito: PDA ovládané výhradně prsty

Jackito (www.jackito-pda.com) je nový kapesní počítač. Má dotykový displej, ovládá se ale výhradně prsty, nikoli pomocí slepého pera. Výrobce argumentuje, že prsty vyvinou větší sílu, že jsou stokrát větší než hrot pera (v tom bych naopak viděl nevýhodu) a že pouze tento způsob ovládání má budoucnost. Novinkou je i možnost zaznamenat dva doteky na displej najednou, což se hodí třeba při psaní, kdy pro zadání velkého znaku stačí přidržet přeřazovač na softwarové klávesnici.

Klepněte pro větší obrázek

Rozměry počítače jsou 138 × 78 × 16 mm, váží 150 g. Displej s rozlišením 320 × 240 bodů je orientován naležato, může být černobílý nebo barevný. Při konfiguraci si také můžete vybrat styl uživatelského prostředí, barvu krytů a rámečku kolem displeje. Jackito má dva sloty pro paměťové karty SD, při nákupu si počítač můžete až nezvykle dobře nakonfigurovat: je zde volitelný MP3 přehrávač, rádio, vestavěný mikrofon a diktafon, jack pro sluchátka, podpora Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázek

Základní verze počítače s černobílým displejem však stojí přes 700 dolarů, a to je opravdu hodně. Dalšími doplňky se lze snadno dostat až nad tisícidolarovou hranici. Obávám se, že v takovém případě je Jackito, které navíc nepoužívá žádný ze standardních operačních systémů pro PDA, sice zajímavý, ale příliš neprodejný produkt.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (6) Další článek: Sony Ericsson S700: recenze megapixelového fotoaparátu

Témata článku: Výhra, Prst, Jack, PDA

Určitě si přečtěte