Jacob Lee o designu Samsungu Jet

U Samsungu dbají nejen na technickou stránku svých telefonů, ale i na jejich design. Důkazem je spolupráce značky s významnými světovými návrháři v čele s módním guru Giorgio Armani. Pro svou novinku Samsung S8000 JET, která se světu představila před několika málo dny, zvolil Samsung významného korejského designéra Jacoba Lee, který je tvůrcem takových modelů, jako jsou Samsung F480 TOUCHWIZ nebo Samsung U900 Soul.

Přestože Samsung S8000 JET patří do kategorie stylových telefonů, podařilo se Jacobu Lee vytvořit model, který svým vzhledem necílí pouze na ženy. Zadní část telefonu Jacob Lee oživil unikátními červenými pruhy, které více či méně vystupují v souvislosti s dopadem světla. Telefon tak přitahuje pozornost, i když s ním zrovna telefonujete a přední strana je celá skrytá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jacob Lee
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První skici
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
A konečný produkt
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
No a tady vidíte pruhy, o kterých byla řeč výše. Na první pohled vypadá Jet i zezadu jako černý, ale když na něj zasvítí slunce, začnou se dít věci

Design mobilních telefonů očima Jacoba Lee

Specifický design každého jednotlivého mobilního telefonu reflektuje to, pro koho je navrhován. Pánský design mobilních telefonů můžeme charakterizovat ostrými rysy, jednoduchostí a neutrálními barvami, naopak ryze ženský design lze vyjádřit oblými tvary a pastelovými barvami.

Směr současného designu je jasný – návrat k jednoduchým tvarům, pokus o emociální souznění mezi uživatelem a samotným mobilním telefonem. Design mobilního telefonu se stal součástí image osobnosti jako celku – stal se nástrojem k vyjádření společenského zařazení.

Zásadní vliv na design mobilních telefonů má účel, se kterým jsou navrhovány. Značné rozdíly lze vnímat při návrhu konceptu mobilního telefonu na základě marketingové výzkumu poptávky trhu a telefonu určeného pro specifickou, jasně vyhraněnou skupinu uživatelů. Na návrhu tohoto telefonu se podílí tým designérů, který se do něj snaží promítnout aktuální modní trendy, avšak za předpokladu plné funkčnosti a jednoduchosti.

Je známo, žetelefon, který počne svůj „život“ v rukou týmu designérů, je unikátnější, zajímavější a stává se tak mobilním telefonem, určující budoucí trendy.

Jacob Lee

Jacob Lee pracuje pro společnost Samsung od roku 2001. Podílel se na návrhu designových telefonů, jako jsou F480 TOUCHWIZ, U900 Soul, D900 a další. Dříve se věnoval designu automobilů.

Diskuze (5) Další článek: Palm kouše do jablka: Vypršela smlouva na iPhone? Kupte Pre!

Témata článku: Samsung, Design, Samsung F480, Samsung S8000 Jet, Lee, Budoucí trend

Určitě si přečtěte