Jak jsem synchronizoval Nokii 6210

Protože jsme dnes poslali zpět zapůjčenou Motorolu Accompli 008 (recenzi najdete zde), vrátil jsem se ke své současné Nokii 6210. Jenže jsem si zvykl na komunikátor, ve kterém jsem měl svůj kompletní adresář - kolem čtyř set jmen, a zatoužil jsem mít totéž i v Nokii. Nainstaloval jsem proto program Nokia PC Suite, který k 6210 dostanete na cédéčku a který kromě jiných užitečností dokáže synchronizovat seznam v telefonu s MS Outlookem.

Přestože jsem věděl o omezení programu Nokia PC Suite, který tvrdošíjně a bez možnosti volby na první místo v telefonním seznamu jméno a příjmení, učinil jsem zásadní životní rozhodnutí: zkusím se s tím smířit. Synchronizace se dlouho nedařila, do telefonu se nahrálo vždy jen několik desítek čísel. Příčinu tohoto problému jsem nezjistil, najednou to prostě šlo ... ale až do fáze, kdy se objevilo hlášení, že paměť telefonu je zaplněna. Udávaných pět set jmen se totiž do telefonu vejde jen v případě, kdy nejsou zaplněny všechny položky u jmen. Svůj adresář v Outlooku ovšem promazávat nehodlám, dvě verze také nechci udržovat, a tak jsem synchronizaci prostřednictvím Nokia PC Suite poněkolikáte zavrhnul. (I když vím, že mi to nedá a za čas zase neúspěšně zjistím, že to není nic pro mne).

Kyslík!

Vrátil jsem se proto k programu, který sice bohužel neumí synchronizovat, pro práci se seznamem na Nokii 6210 se mi však osvědčil jako nejlepší: Oxygen Phone Manager. (Má jen jednu obrovskou nevýhodu: je drahý jako čert.)

Oxygen načetl kontakty ze složky Outlooku, stisknutím tlačítka jsem z telefonních čísel odstranil nežádoucí znaky (mezery a závorky), přes Schránku všechno přenesl do Excelu, promazal adresy a poznámky, které v mobilu nepotřebuji a databázi opět pomocí Ctrl+V dostal do Oxygenu. Stisknutím tlačítka byl můj telefon opět ve stavu vhodném pro používání.

Jak upravujete telefonní seznam ve svém telefonu? Máte tip na dobré programy, které lze pro tento účel použít? Napište do diskuse.

Témata článku: Nokia