Jak na infolinku Oskara s "Po svém" bez placení

Oskar na své hlasové infolince zapomněl otevřená zadní vrátka, kterými se k informacím mohli zdarma dostat i uživatelé služby Po svém. Ti totiž mají jinak infolinku placenou – služby zdarma vyměnili za levnější telefonování.

Na tuto skutečnost nás koncem minulého týdne upozornil jeden ze čtenářů. Protože ale bezpečnostní díra byla poměrně snadno zneužitelná, počkali jsme, než ji operátor opraví. Částku za hovor jste totiž mohli dřív „naúčtovat“ komukoli jinému se službou Po svém.

Na infolinku se v takovém případě volá z jiného telefonu, na číslo 800 770 077. Automatický konverzant si po vás vyžádá telefonní číslo a už nijak nezkontroluje, jestli je pravé nebo ne. Určitou kombinací kláves (např. 4, 4, 0) se dostanete přímo na živého operátora. Pokud jste zadali cizí číslo, které používá službu Po svém, dotyčný zaplatil za vás. Nyní je už tato chyba odstraněna. Když se identifikujete telefonním číslem se službou Po svém, operátor vás požádá o sdělení hesla pro komunikaci a bez něj vám nic neřekne.

Je zde ale stále i druhá stránka. Pokud se službou Po svém „omylem“ zadáte telefonní číslo někoho, kdo Po svém nepoužívá, můžete se k obecným informacím od živého operátora dostat bez placení.

Diskuze (24) Další článek: Nokia 5140 GPS Xpress-On: navigace s obyčejným mobilem (recenze)

Témata článku: Plac, Placení, Bezpečnostní díra, Info, Oskar, I/O


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14