Jak naučit Nokii N80 volat přes internet

Nokia N80, kdo by jí neznal. Jeden z nejvybavenějších chytrých telefonů se Symbianem je mimo jiné vybaven také Wi-Fi. Přímo by se proto nabízelo využít jej k internetovému telefonování stejně jako modely E61 a E60, které jsou pro VoIP přizpůsobeny. V jejich nabídkách také proto najdete možnost vytočení hovoru vedeného přes internet. Volání přes internet prostřednictvím mobilu u nás poskytuje Volný.

Existuje cesta, jak obyčejnou Nokii N80 internetovému volání naučit. Stačí do ní dostat firmware z Nokie N80 Internet Edition. Ta totiž telefonovat přes internet dokáže. Kromě softwaru je však mírně přizpůsoben i hardware telefonu, aby výkonově na VoIP stačil. Nemáme možnost ověřit, zda si běžné Nokie N80 s VoIP bez problémů poradí, ale zřejmě ano. V diskusních fórech si nikdo nestěžuje.

Klepněte pro větší obrázek 

Postup přehrání firmwaru ale není jednoduchý a chce to silné nervy – ne každý se dobere zdařilému výsledku. A pokud se vám telefon podaří paralyzovat, musíte za opravu v servisu zaplatit. Záruka se na takové hrátky pochopitelně nevztahuje. Dále ještě hrozí, že přijdete o českou lokalizaci.

Postupy, jak z běžné Nokie N80 vytvořit N80 Internet Edition, najdete například zde (v angličtině):

Kromě možnosti internetového telefonování získáte i některé nové internetové služby v nabídce. Přestože je postup trochu riskantní, možná jej přeci jen někdo otestuje a poskytne návod pro české uživatele.

Podobně lze upgradovat i Nokii N73 na Nokii N73 Internet Edition nebo Nokii N73 Music Edition.

Klepněte pro větší obrázek 

Diskuze (5) Další článek: A zase další iPhone

Témata článku: Nokia, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N80, Internet

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50