Jak s mobilem na internet? Wi-Fi nebo 3G?

Společnost Deviscape, poskytovatel Wi-Fi připojení, zveřejnil výsledky průzkumu mezi majiteli smartphonů. Vyplývá z něj, že 81 % z nich by chtělo surfovat a posílat e-maily pomocí Wi-Fi sítí raději než využitím sítí 3G. Rovných 82 % uživatelů přiznává, že by uvítalo 3G/Wi-Fi datový balíček od svého operátora.

Klepněte pro větší obrázek

Dle vyjádření marketigové ředitelky společnosti Wi-Fi Alliance, paní Kelly Davis-Fellner, je jasné, že na využití Wi-Fi si uživatelé zvykli z počítačů a nyní podporu Wi-Fi vyžadují ve svých telefonech. Podpora Wi-Fi se tak stala vlastností, kterou by měl nový telefon obsahovat.

Data od operátorů prozrazují, že prostřednictvím Wi-Fi hotspotů se uživatelé připojují stále častěji na úkor sítí 3G. Z uvedeného výzkumu lze také vyčíst, že uživatelé by uvítali snadnější způsob připojování k hotspotům, bez zbytečných přihlašovacích a potvrzovacích hlášek. 90 % respondentů se ještě zmínilo o tom, že by nebylo na škodu plynule a snadno přecházet mezi surfováním v 3G a Wi-Fi.

A co vy?

Tento výzkum si nechal zpracovat poskytovatel Wi-Fi připojení, kdyby byl ale proveden na žádost GSM operátora, dost možná by dopadl docela jinak. A co vy? Jak jste na tom vy? Využíváte operátorských hotspotů či jen hledáte ty zdarma? Preferujete Wi-Fi před 3G či naopak? Diskutujte pod článkem, hlasujte v anketě.

Zdroj: Wi-Fi Aliance

Témata článku: Ostatní, Wi-Fi, 3G, Mobil, Internet

Určitě si přečtěte

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 11

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

Konektivita na cestách. Chceme spolehlivé LTE, ne Wi-Fi ostrůvky

** Operátoři připravují LTE pro metro včetně tunelů. ** Najednou nás dopravní podnik překvapí Wi-Fi sítí v 6 stanicích. ** Najdou se výjimky, ale jinak je to s konektivitou na cestách bída.

21.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

** Chcete ve vlaku Wi-Fi? ** Na dálkových spojích by to měla být samozřejmost * Ale mnohdy stále není

30.  9.  2017 | Čížek Jakub, Kluska Vladislav | 15