Jak s mobilem na internet? Wi-Fi nebo 3G?

Jak s mobilem na internet? Wi-Fi nebo 3G?

Společnost Deviscape, poskytovatel Wi-Fi připojení, zveřejnil výsledky průzkumu mezi majiteli smartphonů. Vyplývá z něj, že 81 % z nich by chtělo surfovat a posílat e-maily pomocí Wi-Fi sítí raději než využitím sítí 3G. Rovných 82 % uživatelů přiznává, že by uvítalo 3G/Wi-Fi datový balíček od svého operátora.

Klepněte pro větší obrázek

Dle vyjádření marketigové ředitelky společnosti Wi-Fi Alliance, paní Kelly Davis-Fellner, je jasné, že na využití Wi-Fi si uživatelé zvykli z počítačů a nyní podporu Wi-Fi vyžadují ve svých telefonech. Podpora Wi-Fi se tak stala vlastností, kterou by měl nový telefon obsahovat.

Data od operátorů prozrazují, že prostřednictvím Wi-Fi hotspotů se uživatelé připojují stále častěji na úkor sítí 3G. Z uvedeného výzkumu lze také vyčíst, že uživatelé by uvítali snadnější způsob připojování k hotspotům, bez zbytečných přihlašovacích a potvrzovacích hlášek. 90 % respondentů se ještě zmínilo o tom, že by nebylo na škodu plynule a snadno přecházet mezi surfováním v 3G a Wi-Fi.

A co vy?

Tento výzkum si nechal zpracovat poskytovatel Wi-Fi připojení, kdyby byl ale proveden na žádost GSM operátora, dost možná by dopadl docela jinak. A co vy? Jak jste na tom vy? Využíváte operátorských hotspotů či jen hledáte ty zdarma? Preferujete Wi-Fi před 3G či naopak? Diskutujte pod článkem, hlasujte v anketě.

Zdroj: Wi-Fi Aliance

Témata článku: Ostatní, Wi-Fi, 3G

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Bobek 4. 2. 2009 19:16:03
    Připojuji se mobilem, jak jen to jde. O2 sice nabizí balíček Mobil plus...
  • Caddy 4. 2. 2009 13:28:41
    ja teda davam prednost mobilnimu pripojeni, skoda, ze 3G je zatim u nas...
  • Petrweb 4. 2. 2009 12:18:08
    Prave, ze casto male wifiny blokuji porty. Prohnat v kavarne wifinou treba...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení