Jak se přes Zlaté stránky dovolat kamkoliv po celé ČR zdarma

Jak se přes Zlaté stránky dovolat kamkoliv po celé ČR zdarma

V pondělí jsme vám představili novou službu, pomocí které je možné zdarma volat na všechna čísla uvedená v internetovém katalogu Zlatých stránek. A to je zároveň jediné větší omezení, protože v něm najdeme „pouze“ dva milióny telefonních linek (asi 700 tisíc připadá na firmy a asi 1,3 miliónu jsou pak soukromé linky). Nebyly by to ale české hlavy, kdyby nevymyslely jednoduchou kličku také na tenhle systém.

Standardně se před spojením hovoru na internetu vyhledá adresát volání a do příslušného políčka pak vepíšete své číslo. No a onen jednoduchý trik spočívá v tom, že jako adresáta vyhledáte sebe a do zmíněného políčka pak vepíšete telefonní číslo skutečného adresáta. Hovor pak bude spojen stejným způsobem, jen automat prvně zavolá druhé straně, přehraje jí hlášku a teprve pak budete vytočeni vy.

Klepněte pro větší obrázek
Já ve Zlatých stránkách nejsem, ale můj děda má více štěstí, jeho letitá pevná linka tam je

Takže abychom si v tom udělali pořádek. Původním postupem se kdokoliv dovolá na dva milióny čísel uvedených ve Zlatých stránkách. Dnes popsaným obráceným způsobem se dva milióny čísel ze Zlatých stránek dovolají kamkoliv v ČR. Nenašli jste se v katalogu Zlatých stránek? Není až tak složité se tam dostat, návod najdete na konci pondělního článku.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Zdarma

44 komentářů

Nejnovější komentáře

  • sd 13. 2. 2009 21:06:02
    prosimtebe, uz mas obcanku? :-O
  • Petr T. 3. 2. 2009 19:10:25
    Skončil pilotní provoz, od února už jen volání firmám, které si za to...
  • miloslav 1. 2. 2009 17:56:26
    Zkoušel jsem volání,ale nejde to.Proč za reklama?
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení