Jak vypadá nový systémový konektor Sony Ericsson Fast Port

Sony Ericsson ve svém modelu K750i poprvé nabídne nový typ systémového konektoru. Jedna změna proběhla už před lety, v roce 2000, kdy tehdy ještě Ericsson změnil technologii a část příslušenství v čele s nabíječkami byla s novými telefony nepoužitelná. Začalo to modelem T28, konstrukce konektoru ale tehdy zůstala stejná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starý typ konektoru na Sony Ericssonu K700i a S700i

V roce 2005 se kromě technologie mění i konektor. Je menší, ale obsahuje víc kontaktů a hlavně umožní rychlejší přenos. Vyšší rychlost je také hlavní příčinou změny. Jsou zde totiž videa, fotografie v megapixelovém rozlišení, soubory MP3 a časem i filmy ... tohle všechno potřebuje rychlé rozhraní.

Sony Ericsson svůj nový konektor nazval Fast Port a jak můžete vidět na obrázcích, vypadá trochu jinak než dřív. Hlavní změnou jsou kromě počtu kontaktů delší „nože“, kterými se zástrčka připevní k přistroji. V telefonu Fast Port velmi dobře drží, rozhodně lépe než Pop-Port, který používá Nokia. Při vyjímání opět stačí zástrčku vylomit směrem nahoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový konektor Fast Port na Sony Ericssonu K750i a zástrčka handsfree/sluchátek

Nevýhodou je naprostá nekompatibilita se starším příslušenstvím. Je to škoda hlavně u nabíječek. Pokud používáte bluetoothovou handsfree Sony Ericsson, budete teď muset nosit dvě nabíječky: starou pro sluchátko, novou pro mobil.

Diskuze (34) Další článek: Bluetooth pomáhá vykrádat auta

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Konektor, Starý typ, Son, Fast, Port, Systém, Systémový konektor, Nový systém

Určitě si přečtěte