Jak vyzrát na energii: nabíječka na letní festivaly

Také se chystáte v létě na některý z festivalů a marně přemýšlíte, jak na místě bez přípojky elektrické energie udržíte svůj mobil při životě po několik dní? Pokud voláte jen občas, podobný problém asi řešit nebudete, jestliže ale mobilu dáváte pěkně zabrat a rádi si třeba natočíte video, počítejte s tím, že „šťávu“ budete muset doplnit. Řešením by mohla být „taneční nabíječka“, o které informuje server Raghardware.co.uk.

Klepněte pro větší obrázek
Zvlášť pro takové žrouty energie jako je N95, přijde taneční nabíječka náramně vhod

Operátor Orange, jenž poskytuje své služby mimo jiné také u našich sousedů na Slovensku, uvedl na trh speciální nabíječky na ekologický pohon. Energie se vytváří tanečním nebo jakýmkoliv jiným kinetickým pohybem člověka, který má na paži nasazený speciální rukávek podobný jako při měření krevního tlaku. Krabička o velikosti karet váží zhruba jako průměrný telefon a pomocí magnetů se připevní na pás obepínající paži. Nabíječka během pohybu naakumuluje energii, kterou později můžete využít pro nabití telefonu. Jaká je kapacita akumulátoru uvnitř nabíječky a jak dlouho trvá její plné dobití, už server nezmiňuje. Poprvé mohli zařízení otestovat zájemci v Británii při návštěvě největšího hudebního festivalu na světě Glastonbury.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Příslušenství, Nabíječka

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4