Jaké funkce si nejvíce žádají současní uživatelé mobilních telefonů?

Podle výzkumu společnosti ABI Research, kterého se účastnilo přibližně 1400 lidí, patří mezi nejžádanější funkce mobilního telefonu kvalitní (alespoň 2Mpx) digitální fotoaparát, přítomnost technologie Bluetooth a také možnost poslechu hudby a FM rádia. Většina respondentů vlastní mobilní telefon, na kterém mohou hrát hry a přistupovat k internetu, zároveň ale tyto funkce jsou nejčastější, které jejich majitelé nikdy nevyužili. Alespoň 2Mpx fotoaparát je nutností pro 47 % dotázaných, Bluetooth si ukrojil 34 a poslech hudby 32 %.

Do budoucna by si uživatelé v telefonech nejvíce přáli častější přítomnost Wi-Fi, příjem digitální televize a také kvalitní hry. Před pár lety to vypadalo, že díky konzoli N-Gage nás čeká skutečný boom mobilních her, skutečnost ale byla horší, než i ty nejpesimističtější prognózy. Hry byly drahé a také hardware telefonů nebyl na dostatečné úrovni. Ostatní výrobci se do tvorby speciálních herních telefonů pro jistotu nepustili vůbec. Vše se mění v současné době, kdy platforma N-Gage zažívá své znovuzrození, také Sony Ericsson představil prvního zástupce nové herní řady F (spojení s platformou Play Station by bylo mnohem zajímavější, ale nepředbíhejme).

Přiznám se, že mě výsledky tohoto průzkumu nijak nepřekvapily. V dnešní době je trendem především poslech hudby, také fotografování získává stále více na oblibě, především v souvislosti se stále zvyšující se kvalitou fotoaparátů v mobilech. A když už máte v telefonu nějakou tu hudbu případně fotografie, Bluetooth je ta nejjednodušší možnost, jak multimédia sdílet. Tuto technologii podporuje již drtivá většina mobilních telefonů, navíc je její používání naprosto triviální.

Zdroj: Slashphone

Diskuze (84) Další článek: Nokia Comes with music: když je hudba zadarmo

Témata článku: Ostatní, Nokia N-Gage, Telefon, Uživatelé, Mobilní telefon, Funkce, Mobil

Určitě si přečtěte