Japonci chystají průhlednou a ohebnou baterii

Japonci chystají průhlednou a ohebnou baterii

Japonští vědci z Waseda University pracují na unikátním projektu nové baterie založené na organických polymerech. Jednou z jejích nejatraktivnějších vlastností je naprostá průhlednost srovnatelná s běžně používanými čirými plasty. Dalším zajímavým znakem je ohebnost a snadná tvarovatelnost. To otevírá zcela nové možnosti použití baterie jako konstrukčního materiálu.

V budoucnosti se tak možná dočkáme mobilních telefonů (a dalších přístrojů), které nebudou mít klasickou baterii schovanou pod krytem, baterií nově bude celý povrch přístroje včetně „sklíčka“ displeje. To by kromě snížení hmotnosti a rozměrů usnadnilo práci konstruktérům, odstranilo současné problémy s krytem baterie a celkově zpevnilo tělo mobilu.

Ani zde však pozitiva nové technologie nekončí. Při dnes obvyklé kapacitě baterie slibují vědci až 1000 dobíjecích cyklů, přičemž jedno nabití trvá pouhou jednu minutu. Projekt je zatím ve stádiu prototypu, na použitelný produkt si tak ještě několik let počkáme.

Zdroj: Gizmag.com

Témata článku: Ostatní, Příslušenství

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • M27 26. 3. 2007 12:18:23
    mno 1000 cyklů když cca bude nabýjet každý 4. den to je asi 4000 dnů uf.....
  • Fido 25. 3. 2007 19:47:11
    Spis jaky na tom bude konektor aby takovehle nabijeci proudy vubec zvladl....
  • ABC 25. 3. 2007 19:10:51
    Ty seš asi s počtama na štíru co? :-D
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení