Japonská firma kupuje PalmSource, tvůrce Palm OS

Japonská společnost Access, která vyvinula internetový prohlížeč NetFront pro chytré telefony a další služby, které ale u nás neznáme, oznámila, že kupuje PalmSource, tvůrce operačního systému Palm OS. Akvizice by měla být dokončena do konce letošního roku a Access za PalmSource zaplatí přibližně 324 milionů dolarů.

PalmSource se kromě systému Palm OS v poslední době soustředil i na Linux pro mobilní zařízení. Z tiskové zprávy je vidět, že Linux v této akvizici nehraje podružnou roli a že do budoucna možná bude ještě důležitější než operační systém, který dnes až na malé výjimky používají v podstatě pouze kapesní počítače Palm.

Společnost PalmSource před časem převedla práva na používání značky Palm zpět na výrobce kapesních počítačů, tehdy ještě společnost PalmOne. Ta se nyní znovu jmenuje Palm a představila také nové logo.

Diskuze (12) Další článek: Nokii unikly fotky tajných telefonů

Témata článku: Palm, Kup, Palm OS, Firma, Tvůrce, Japonská firma


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21