Japonské okénko: Casio W63CA Exilim je 8,1 Mpx foťák v těle mobilu

Mobilní telefon s fotoaparátem není dnes vůbec nic neobvyklého, co tak ale fotoaparát s mobilním telefonem? K této obrácené kombinaci se snaží co nejvíce přiblížit japonské Casio, respektive její novinka s označením W63CA Exilim. Tento mobil můžeme směle označit jako „telefonující digitální fotoaparát“, čemuž odpovídá nejen konstrukce, ale také funkční výbava.

Nejdříve ke konstrukci, Exilim je véčko s otočným displejem, takže když ho otevřete a otočíte displej o 180°, získáte plnohodnotný digitální fotoaparát. Velký organický OLED displej s úhlopříčkou 3,1 palce nabídce rozlišení 480 × 800 bodů. Samotný fotoaparát disponuje rozlišením 8,1 Mpx, dále nabídne devíti bodový autofokus, 10× digitální zoom, stabilizaci obrazu, detekci tváře a natáčení videa v rozlišení VGA s frekvencí 30 snímků za sekundu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
W63CA Exilim - telefonní fotoaparát. V Japonsku se začne prodávat už v listopadu.

Pořízené snímky a videa lze uložit na paměťovou kartu microSD. Přístroj má trochu větší rozměry než průměrný telefon, konkrétně 110 × 50 × 17,4 milimetrů, zase je ale menší než fotoaparát. Co ale potěší každého Japonce jsou celkem čtyři barvičky, ve kterých se bude přístroj prodávat. Na výběr bude růžová, sněhově bílá, titanově šedá a konečně žlutá.

Zdroj: Casio, AkihabaraNews

Diskuze (15) Další článek: V Česku startuje nový virtuální operátor: Mphone

Témata článku: Průměrný telefon, Mobil, Foťák, MPx

Určitě si přečtěte