Japonsko: konečně objevili Bluetooth

Japonský operátor NTT DoCoMo dnes představil tři nové mobily nejvyšší třídy. Jsou určeny pro síť 3G FOMA 900i, jejíž služby mají v Japonsku úspěch. Zrovna včera NTT DoCoMo ohlásil dosažení počtu čtyř milionů uživatelů, přičemž třímilionová hranice byla pokořena teprve před dvěma měsíci. 

Model F900iT je nejzajímavější podporou Bluetooth. Japonci si tuto technologii nijak zvlášť neoblíbili a u naprosté většiny tamějších telefonů chybí. Displej je otočný a slouží jako hledáček fotoaparátu -ten je možné použít i jako webovou kameru. Obrázek nakreslený perem na dotykovém displeji lze poslat jako přílohu e-mailu.

   

Na telefonu FOMA N900iS operátor nejhlasitěji prezentuje dvacet vestavěných šablon pro posílání e-mailů. Tato funkce je v Asii zřejmě velmi oblíbená, například v Koreji ji ale řeší na straně provozovatele e-mailových služeb (viz tento článek). V telefonu je také japonsko-anglický slovník.

   

Mobilní telefon P900iV se chlubí především možností natáčet video v rozlišení 320 × 240 bodů, starší modely nabízely menší formát. Fotoaparát má rozlišení dva megapixely, telefon lze propojit s televizorem, e-maily je možné opět ozdobit grafickými prvky.

    

Diskuze (10) Další článek: T-Mobile Bonus: ode dneška už nic pro chudé

Témata článku: Bluetooth, BLU, Japonsko, Objev


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82