Japonsko: konečně objevili Bluetooth

Japonsko: konečně objevili Bluetooth

Japonský operátor NTT DoCoMo dnes představil tři nové mobily nejvyšší třídy. Jsou určeny pro síť 3G FOMA 900i, jejíž služby mají v Japonsku úspěch. Zrovna včera NTT DoCoMo ohlásil dosažení počtu čtyř milionů uživatelů, přičemž třímilionová hranice byla pokořena teprve před dvěma měsíci. 

Model F900iT je nejzajímavější podporou Bluetooth. Japonci si tuto technologii nijak zvlášť neoblíbili a u naprosté většiny tamějších telefonů chybí. Displej je otočný a slouží jako hledáček fotoaparátu -ten je možné použít i jako webovou kameru. Obrázek nakreslený perem na dotykovém displeji lze poslat jako přílohu e-mailu.

   

Na telefonu FOMA N900iS operátor nejhlasitěji prezentuje dvacet vestavěných šablon pro posílání e-mailů. Tato funkce je v Asii zřejmě velmi oblíbená, například v Koreji ji ale řeší na straně provozovatele e-mailových služeb (viz tento článek). V telefonu je také japonsko-anglický slovník.

   

Mobilní telefon P900iV se chlubí především možností natáčet video v rozlišení 320 × 240 bodů, starší modely nabízely menší formát. Fotoaparát má rozlišení dva megapixely, telefon lze propojit s televizorem, e-maily je možné opět ozdobit grafickými prvky.

    

Témata článku: Bluetooth

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Yuna 14. 5. 2006 15:56:51
    Dobry den.Nevite kdy bude Panansonic P900iV v prodeji v CR.Prosim kdyztak...
  • majlo 22. 3. 2006 22:44:05
    Kde v CR muzu sehnat mobil panasonic p900iv? Nikde jsem ho nenasel, doufam...
  • tt 2. 6. 2004 0:55:06
    ani vlastne nevim jeslti se unas vyplati delat nejaka blba 3G ktera je uz...
Určitě si přečtěte

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

Na co si dát pozor při výběru Bluetooth sluchátek a reproduktorů

** Sluchátka s AAC hledáte, když máte v kapse Apple iPhone ** AptX chcete, když máte Android s čipsetem od Qualcommu ** Obejdete se i bez těchto zaklínadel moderní doby?

29.  4.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 39


komerční sdělení

Komerční sdělení