Jde dohromady Facebook a fitness? Podle mobilní aplikace to vypadá, že zřejmě ano

Pokud v mobilní aplikaci Facebook zabloudíte, můžete narazit na zajímavé věci. Kupříkladu v hlavní nabídce je položka Moves, která vede ke stažení stejnojmenné aplikace na Google Play/Appstoru. Proč Facebook ve své aplikaci nabízí odkazy na cizí aplikace?

Klepněte pro větší obrázek
Věděli jste, že aplikace Moves je vlastněna Facebookem již téměř dva a půl roku. Proč jsme o ní doposud vůbec neslyšeli?

Krátký průzkum prozradil, že jsme na omylu. Již v roce 2014 byla totiž společnost Moves odkoupena Facebookem, aplikace se stále samostatně nabízí na aplikačních serverech různých platforem. V případě mobilního Facebooku tak můžeme hovořit o jakémsi nenápadném doporučení všem jeho uživatelům. Co aplikace Moves umí?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na aplikaci Moves jsme narazili v hlavní nabídce mobilní aplikace Facebook. Také jste nevěděli, že tato aplikace vůbec existuje?

Aplikace Moves formou informačních bublin sděluje, kolik kalorií máte denně spálit, a jak na tom průběžně jste. Aplikace monitoruje ušlé kroky, resp. vzdálenost, z čehož vypočítává kalorie. Aplikace monitoruje chůzi i cestování dopravním prostředkem, což vám zobrazuje na časové ose. A pokud by snad automatická detekce selhala, můžete si druh cestování či turistiky (chůze, běh či cyklistika) dodatečně upravit.

Aplikace dále umožňuje do mapy značit a pojmenovávat specifická místa, přičemž data získaná aplikací na pozadí můžete dále využít u několika desítek různých fitness aplikací. K Moves se samozřejmě přihlašujete Facebook účtem, přes nějž můžete rychle nasdílet výkony, případně i s časovou osou, která v rámci dne monitoruje váš pohyb.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Facebook pro iOS a odkaz Moves, který vede ke stažení stejnojmenné aplikace

Zdali je aplikace pro Facebookové uživatele tím pravým ořechovým zatím těžko odhadnout. Odkaz na její stažení přímo v aplikaci však může leckomu připadat podezřelý. Facebook o vás totiž již dnes ví téměř všechno, a to, kde se během dne pohybujete, může do této skládačky ideálně zapadnout.

Na druhou stranu, první dojmy jsou rozporuplné, aplikace něco nahraje, něco zase vůbec, jindy se sama vymaže a začne kroky počítat od nuly. Na to, že je aplikace vlastněna Facebookem, má až moc chyb. Pokud si ji přesto chcete vyzkoušet, zde je odkazy ke stažení pro iOS a Android:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (4) Další článek: O2 získalo nové zákazníky a navýšilo zisk

Témata článku: Mobilní aplikace, Ostatní, Aplikace, Facebook, Automatická detekce, Fitness, Mobil, Cizí aplikace, FAC


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136