Je to tady: britská škola zakázala fotomobily

Koncem prosince jsme zveřejnili bleskovku, že sdružení skotských učitelů se zasazuje o zákaz používání mobilních telefonů vybavených fotoaparátem ve školách. Zjevně nejsou sami a škola Shoeburyness High School v městečku Southend-on-Sea v britském Essexu už k tomuto kroku opravdu sáhla.

Ředitel školy Chris Martin v posledním vydání školního oběžníku, který je k dispozici i na webu, připomíná, že svůj předchozí zákaz myslel opravdu vážně a i přesto bylo několik žáků přistiženo, jak používají svůj mobilní telefon nepatřičným způsobem. Neuvědomují si přitom, že jde o vážný přestupek.

Ředitel pro BBC dodal, že mobilní telefony s fotoaparátem mohou žáky přivést do problémů, mohou být totiž obviněni z nemravnosti. Mobilní telefony s fotoaprátem podle jeho slov nejsou ve škole potřeba a nabádá rodiče, aby je svým dětem nekupovali. Chris Martin dodává: „Pokud by se snímky objevily na internetu, dokážete si představit, co by to mohlo znamenat.“

Tužka a papír nevadí?

Situaci dobře glosuje Alan Reiter na svém blogu. V článku What stupidity! se ptá, jestli řediteli školy nevadí i počítače, kam si žáci mohou stahovat pornografii a ze kterých se mohou snažit proniknout do školních systémů nebo podnikových databází. Diví se, že Chris Martin nezakazuje také papír a psací potřeby, když na ně žáci přece mohou psát neslušné poznámky o ostatních a posílat je po třídě.

Alan Reiter dodává, že o studentech navštěvující střední školu by se nemělo uvažovat jako o nesvéprávných bytostech, které nevědí, co se může dělat a co se nehodí. Vhodnější by podle něj bylo v konkrétních případech apelovat na rodiče, aby svým dětem vysvětlili, že některé věci prostě nejsou vhodné.

Diskuze (83) Další článek: Nový Siemens ST60 má Javu a videa

Témata článku: Fotomobily, Foto, Škola


Určitě si přečtěte