Je tohle nový komunikátor Nokia 9800? (oživeno)

Na čínských stránkách IT168.com začátkem července vyšel článek se dvěma fotografiemi, které prý ukazují chystaný komunikátor Nokia. Má se jmenovat 9800 – to už také potvrdilo více zdrojů.

První obrázek potvrzuje to, co se po internetových fórech už delší dobu šušká. Vnější displej komunikátoru by měl být velmi malý a umístěný v hraně. To by odpovídalo a tlačítka pro ovládání hovoru po jeho stranách mi také připomínají Nokii. Vedle levého tlačítka je blok s jakousi mřížkou – mohlo by to být sluchátko?

Jestliže první obrázek by mohl být reálný, druhé fotografii se zdráhám věřit – vždyť je to Psion! Zařízení má úplně stejnou klávesnici, všimněte si i horizontální lišty s ikonami pro rychlé spuštění důležitých aplikací dole na displeji. Navíc nevím, kde se ukryl masivní kloub s vnějším displejem. Také grafické prostředí velmi připomíná Psion a nikoli moderní vzhled komunikátorů.

Myslíte, že by zařízení na obrázcích mohla být nová Nokia?

Zdroj: IT168.com


Oživeno 16.22: Na Mobil.cz právě vyšlo upřesnění, že na obrázcích jde o čtyři roky starý koncept nazvaný Thor, který měl navázat na kapesní počítač Psion Revo. Podle jiných zdrojů se koncept jmenoval Conan, ale to už je samozřejmě detail.

Témata článku: Nokia, Starý koncept, Komunikátor