Je tohle nový komunikátor Nokia 9800? (oživeno)

Je tohle nový komunikátor Nokia 9800? (oživeno)

Na čínských stránkách IT168.com začátkem července vyšel článek se dvěma fotografiemi, které prý ukazují chystaný komunikátor Nokia. Má se jmenovat 9800 – to už také potvrdilo více zdrojů.

První obrázek potvrzuje to, co se po internetových fórech už delší dobu šušká. Vnější displej komunikátoru by měl být velmi malý a umístěný v hraně. To by odpovídalo a tlačítka pro ovládání hovoru po jeho stranách mi také připomínají Nokii. Vedle levého tlačítka je blok s jakousi mřížkou – mohlo by to být sluchátko?

Jestliže první obrázek by mohl být reálný, druhé fotografii se zdráhám věřit – vždyť je to Psion! Zařízení má úplně stejnou klávesnici, všimněte si i horizontální lišty s ikonami pro rychlé spuštění důležitých aplikací dole na displeji. Navíc nevím, kde se ukryl masivní kloub s vnějším displejem. Také grafické prostředí velmi připomíná Psion a nikoli moderní vzhled komunikátorů.

Myslíte, že by zařízení na obrázcích mohla být nová Nokia?

Zdroj: IT168.com


Oživeno 16.22: Na Mobil.cz právě vyšlo upřesnění, že na obrázcích jde o čtyři roky starý koncept nazvaný Thor, který měl navázat na kapesní počítač Psion Revo. Podle jiných zdrojů se koncept jmenoval Conan, ale to už je samozřejmě detail.

Témata článku: Nokia

19 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Honza 20. 7. 2004 11:34:00
    Jeste hybi abyste zacali vybirat popelnice u servisnich center Noke a SE a...
  • Igor 19. 7. 2004 14:18:54

    Viděl bych to na fake nebo dezinformaci...podle toho co vím já to ...

  • nikel 18. 7. 2004 23:41:38

    marek, obvam sa, ze to nebude nokia. z prozaickeho dovodu. od modelu...


komerční sdělení

Komerční sdělení