Je u vás v ulici nepořádek? Pošlete SMS!

Je u vás v ulici nepořádek? Pošlete SMS!

tisková zpráva: Služba T-Mobile SMS Connect umožňuje Pražanům nahlásit nepořádek na ulici.

Praha, 20. listopadu 2003 – Občané Prahy 1 a Prahy 2 nyní mohou jednoduše prostřednictvím SMS odeslat ze svého mobilního telefonu informaci o tom, kde v jejich okolí vznikla černá skládka, nebyly vyvezeny popelnice nebo kontejnery tříděného odpadu, chybí posyp na namrzlé vozovce nebo dokonce nahlásit injekční stříkačky na dětském pískovišti. Službu SMS Connect provozovanou společností T-Mobile si aktivovala úklidová společnost KOMWAG, která zde technické služby zajišťuje. „Upozornění dostáváme denně, většinou se týkají černých skládek,“ říká k tomu Michal Pára, obchodně správní ředitel společnosti KOMWAG.

„Zřízení služby SMS Connect je pro firmu velice snadné. Postačí jí k tomu jeden počítač s CD mechanikou a připojením na internet,“ vysvětluje Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel T-Mobile. Přeposílání SMS do e-mailu zodpovědného pracovníka úklidové společnosti zajistí software, který dostane firma se službou SMS Connect. Vyřízení připomínky od občana vypadá zhruba následovně: Pokud je přijata SMS zpráva: „Černá skládka v ulici na Na Výtoni“, odesilatel obdrží obratem automatickou odpověď: „Děkujeme za zprávu. Připravujeme pro Vás odpověď. Váš KOMWAG.“. Následně se zaměstnanec, který zprávu přijal, vysílačkou spojí s vozem zajišťujícím odvoz odpadu v příslušné lokalitě. Je-li nepořádek zjištěn, obdrží občan sdělení „Děkujeme za upozornění, zajistíme okamžitou nápravu.“. Firma pak pomocí zvolené techniky nepořádek odstraní a okamžitě odešle konečné sdělení: „Černá skládka odstraněna.“

Vše probíhá velmi rychle, pokud, v řádu desítek minut, maximálně několika hodin. Polohu jednotlivých úklidových vozidel, kterých má KOMWAG zhruba 50, totiž neustále snímá informační systém řízený dispečerem. Ten má tak stálý přehled o vytíženosti vozů a je schopen operativně řídit zásah v dané lokalitě. „Občanům jsme vděčni za veškeré informace o nepořádku v ulicích. Společně tak můžeme zajišťovat, aby naše okolí bylo upravené a čisté,“ říká M. Pára.

Služba SMS Connect od společnosti T-Mobile nabízí uživatelům i další zajímavé způsoby využití. Obecní úřady mohou například jejím prostřednictvím informovat obyvatele o dění v obci, klienti si rychle a snadno sjednají určitou službu, např. pojištění, fotbaloví fanoušci mohou třeba i během zápasu hlasovat o výsledku a lékaři pomocí SMS informují pacienty o termínu prohlídky. Ceny za službu jsou přitom velmi příznivé. Aktivační jednorázový poplatek činí 5 000 Kč, měsíční paušál 350 Kč. V něm je zahrnuto prvních 350 SMS do sítě T-Mobile zdarma. Dále se platí za každou odeslanou SMS do sítě T-Mobile 1 Kč, do ostatních sítí 2 Kč.

Témata článku: SMS

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Máma 21. 11. 2003 11:52:19

    Muzete jen sdelit, kam se ma ta SMS poslat ???

  • Bonz 21. 11. 2003 9:20:34
    Schnij si v noname
  • noname 21. 11. 2003 9:15:12
    teda miluji čecháčky, kteří mají ještě z dob komančů veškeré ohlášení...
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení