Je vám zima na uši? Volejte s chytrou čepicí [CES]

Na veletrhu CES lze i letos najít spoustu běžného, ale i méně tradičního nositelného příslušenství. Do druhé jmenované skupiny patří počin kanadské firmy Caseco – chytrá čepice Blu-toque, se kterou si můžete zatelefonovat. To se hodí zejména v mrazivém počasí, proto nepřekvapí, že s tímto počinem přišli zrovna Kanaďané.

Klepněte pro větší obrázek

Pletená čapka různých vzorů a barev obsahuje vestavěný bluetooth stereo headset, který se s mobilem bezdrátově spojí pomocí Bluetooth 4.0. Kromě běžného telefonování umožňuje přehrávání hudby nebo přenos hlasových pokynů GPS navigace ze smartphonu. Headset se ovládá tlačítky, která najdeme v oblasti loga.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Čepice je voděodolná, takže majitel ji může směle používat ve sněžení nebo dešti. Nevýhodou čepice je, že ji stejně jako každé jiné příslušenství musíte dobíjet, a to prostřednictvím klasického microUSB konektoru. Vestavěná baterie ve všitém headsetu má podle autorů projektu vydržet zhruba šest hodin telefonování. Čepice Blu-toque má být v prodeji na americkém trhu ještě tuto zimu za 50 dolarů.

Témata článku: Příslušenství, Nositelnosti

4 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Prcek 8. 1. 2015 18:20:01
    Na uši mi zima není, volám skrz čepici :-).
  • Fre ddy 8. 1. 2015 14:52:20
    Dejte pokoj.., eště dobíjet čepici! Nejsu pako!!! Běda dáte mínus! :-(
  • Mises 8. 1. 2015 14:49:00
    Na Čínských obchodech už dávno dostupné, za 10-15 dolarů, poštovné...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení