Jeden z nejlevnějších smartphonů jde do prodeje. Alcatel U5 HD poskytne jen základ

Alcatel uvádí do prodeje na našem trhu lowendový smartphone Alcatel U5 HD. Vzhledem k celkové výbavě je displej s HD rozlišením jistým nadstandardem, a proto zkratku vysokého rozlišení zmiňuje výrobce přímo v názvu. Až na displej jde ale o telefon s naprosto základní výbavou, sám výrobce jej označuje jako smartphone pro začátečníky. Prodávat se začne v druhé půlce září v černém a bílém provedení za 2 799 Kč.

Zařízení s plastovým tělem nabídne pětipalcový IPS displej s již zmíněným HD rozlišením, procesor MediaTek MT6737, 1 GB RAM, 8 GB vnitřní paměti s možností rozšíření microSD kartou (max. 128 GB), hlavní 8Mpx (interpolace až na 13 Mpx) a přední 5Mpx fotoaparát (oba s LED bleskem), LTE s podporou všech evropských pásem a baterii s kapacitou 2 200 mAh, která se nabíjí přes microUSB konektor.

Telefon běží na Androidu 7 Nougat a v prostředí obsahuje různé zábavné funkce, např. živé filtry v aplikaci Face Mask, která umí i měnit hlas uživatele. S aplikací Face Show vytvoříte videoanimaci ze selfíček, přidáte hudbu na pozadí a svoji tvorbu pak můžete sdílet na sociálních sítích. Aplikace Instant Collage zase poskládá z fotografií koláž. A protože je telefon určen začínajícím uživatelům, nesmí chybět Easy Mode, jenž ukáže zjednodušenou podobu celého prostředí.

Diskuze (11) Další článek: Google Daydream View: Na správné cestě, ale s nedostatkem obsahu [recenze]

Témata článku: Alcatel, Android, Smartphony, Nákup a ceny, Lowend, Nougat, HD, Alcatel U5 HD, Černé provedení, Druhá půlka, Instant Collage, Face Mask, Levný smartphone, Displej, Aplikace, Vysoké rozlišení, Začínající uživatel, Celková výbava, Nejlevnější smartphone, Lowendový smartphone, Zjednodušená podoba, Face show, LED, Sociální síť, Telefon


Určitě si přečtěte