Již 40 000 uživatelů ví jaXmobilem

Tisková zpráva

Unikátní projekt mobilní etikety www.jaXmobilem.cz zaznamenal za devět měsíců své existence celkem 40 000 unikátních návštěv. Více než 4 500 respondentů se zúčastnilo ankety zkoumající způsob, jakým používají mobil. Výsledky ukázaly, že celkem polovina odpovídajících se chová při používání telefonu ke svému okolí maximálně ohleduplně a že pouze 2 % respondentů mají s mobilní etiketou vážnější problémy. Přes 1 300 návštěvníků také zaslalo své příspěvky do soutěže, ve které měli odpovědět na otázku „Co pro mne znamená mobil?“.

T-Mobile se pro realizaci projektu jaXmobilem rozhodl v návaznosti na průzkum chování českých uživatelů mobilních telefonů, který pro něj v prosinci 2005 exkluzivně zpracovala agentura IBRS. Výsledky průzkumu ukázaly, že 56 % českých uživatelů mobilních telefonů by uvítalo, kdyby existovala nějaká pravidla pro to, jak správně a ohleduplně používat mobilní telefon. Z průzkumu také mimo jiné vyplynulo, že za volantem telefonuje celkem 70 % řidičů, ale celých 28 % z nich při tom drží telefon v ruce.

 

„V České republice se stal mobilní telefon součástí našeho každodenního života. T-Mobile jako operátor obsluhující největší počet zákazníků na trhu se cítí být společensky spoluodpovědný za to, jak se majitelé mobilů chovají při jejich používání vůči svému okolí,“ říká Martina Kemrová, tisková mluvčí společnosti T-Mobile. „Proto jsme se také rozhodli vytvořit unikátní projekt mobilní etikety, který by zábavnou formou ukazoval, jak používat mobilní telefon tak, abychom nerušili ostatní a neohrožovali vlastní bezpečnost a potažmo ani životní prostředí,“ dodává.

Projekt jaXmobilem se tohoto úkolu zhostil za pomoci pana X, který spolu s dalšími postavičkami z pera Štěpána Mareše ukazuje, jak se správně a ohleduplně chovat s mobilním telefonem. Všechny zásady etikety jsou shrnuty do přehledného desatera a jsou vždy doplněny kreslenou anekdotou, která ukazuje, jak to v praxi může dopadat, pokud se dané zásady uživatel mobilu nedrží. Na webu je také zvláštní sekce věnovaná recyklaci mobilních telefonů.

Váš názor Další článek: Na horách s Vodafonem: praktické informace pro lyžování a zimní sporty


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 73

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 3 — bezrámečkový slider je závanem budoucnosti i nostalgie

** Xiaomi Mi Mix 3 je slider, který se téměř zbavil rámečků ** Výsuvná část ukrývá duální selfie kamerku a blesk ** Telefon rovněž nabídne špičkovou výbavu a fotoaparát

Martin Miksa | 11

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124