Jižní Korea: budeme mít stejný typ konektorů na všech telefonech

Jak informoval server JoongAng Daily, bude mít Jižní Korea od roku 2007 sjednocené typy konektorů pro mobilní telefony. Dohodly se na tom v listopadu tři tamní operátoři - SK Telecom, LG Telecom a KTF. V současnosti jsou jiné konektory pro sluchátka, pro datové kabely nebo nabíječky a další příslušenství. Během následujícího roku by se mělo přejít na unifikovaný typ konektoru, takže uživatelé už nebudou nuceni pořizovat si spolu s koupí dalšího telefonu i nová sluchátka apod.

Úkol to bude ale nelehký, spoustu času zabere jen samotné vyjednávání o tom, kterýže konektor se vlastně použije - každý výrobce bude jistě upřednostňovat ten svůj. Další obavy panují kolem celkových objemů prodeje příslušenství pro mobilní telefony – dosud se mělo za to, že právě rozdílnost konektorů a standardů je tím, co obohacuje trh s doplňky k mobilům. Operátoři oponují, že ideální řešení je právě opačné a až po sjednocení konektorů dojde k růstu prodejů. Kromě toho rovněž apelují na zvýšené možnosti rozvoje služeb, konkrétní příklady však neuvádějí.

Témata článku: Konektor, Korea, Telefon, Jižní Korea

Určitě si přečtěte

Korejci chtějí dostat mobilní svět o level dál. Co chystají na druhou půlku roku?

Korejci chtějí dostat mobilní svět o level dál. Co chystají na druhou půlku roku?

** Během měsíce očekáváme dvě velké korejské premiéry ** Kam posunou svět mobilního hardwaru Samsung a LG? ** A budou za to zákazníci ochotní platit?

6.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 18