Jižní Korea: budeme mít stejný typ konektorů na všech telefonech

Jak informoval server JoongAng Daily, bude mít Jižní Korea od roku 2007 sjednocené typy konektorů pro mobilní telefony. Dohodly se na tom v listopadu tři tamní operátoři - SK Telecom, LG Telecom a KTF. V současnosti jsou jiné konektory pro sluchátka, pro datové kabely nebo nabíječky a další příslušenství. Během následujícího roku by se mělo přejít na unifikovaný typ konektoru, takže uživatelé už nebudou nuceni pořizovat si spolu s koupí dalšího telefonu i nová sluchátka apod.

Úkol to bude ale nelehký, spoustu času zabere jen samotné vyjednávání o tom, kterýže konektor se vlastně použije - každý výrobce bude jistě upřednostňovat ten svůj. Další obavy panují kolem celkových objemů prodeje příslušenství pro mobilní telefony – dosud se mělo za to, že právě rozdílnost konektorů a standardů je tím, co obohacuje trh s doplňky k mobilům. Operátoři oponují, že ideální řešení je právě opačné a až po sjednocení konektorů dojde k růstu prodejů. Kromě toho rovněž apelují na zvýšené možnosti rozvoje služeb, konkrétní příklady však neuvádějí.

Diskuze (30) | Nokia 6680: 3G princezna s hvězdou na čele (test)

Témata článku: Konektor, Korea, Jižní Korea, Stejný typ, Telefon

Určitě si přečtěte

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 19

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

** První Android jsme zkoušeli před deseti lety v emulátoru. ** Tehdejší prototyp měl k dnešnímu smartphonu daleko. ** Přišla řada Nexus, pak Pixel a Google vždy udržel punc výjimečnosti.

23.  10.  2017 | Kůžel Filip, Kovaczicz Johanna | 12