Jste závislí na na mobilním e-mailu? [anketa]

Jste závislí na na mobilním e-mailu? [anketa]

Nedávno jsem si všiml zajímavého článku na serveru CNBC, který se věnoval problematice používání e-mailu na Blackberry po pracovní době. V textu bylo zmíněno, že například odbory firmy Volkswagen se dohodly s managementem společnosti, že e-mailový Blackberry server vypnou hodinu a půl po skončení pracovní doby a opět ho zapnou hodinu a půl před jejím začátkem. V kontextu této události byl časopisem PC Magazine proveden průzkum, kdy bylo dotazováno tisíc respondentů s otázkou, co by dělali, kdyby jim zaměstnavatel neumožnil pracovat s e-mailem na Blackberry po pracovní době. Možnosti odpovědí byly:

  • a) propadnu panice
  • b) uleví se mi
  • c) konečně si užiji party
  • d) nevím

Výsledek ankety byl překvapivý, více než padesát procent odpovědí bylo za c), tedy konečně si užiji večírek. Pojďme si tu anketu zopakovat - jak jste na tom s láskou k mobilnímu e-mailu vy? Hlasujte výše. 

Společnost Blackberry má podle mého názoru „našlápnuto“ na to, že bude vypnuta, ne managementy firem, ale akcionáři, neboť se jí nedaří zvrátit klesající prodeje svých služeb a zboží. Má sice ještě hotovost, je bez dluhu, ale tímto tempem budeme brzy svědky jejího konce, pokud ji ovšem někdo nepřevezme a nestane se partnerem někoho „velkého“.

Minulá sláva Blackberry byla fenomenální, ne ani tak díky koncovému zařízení, ale díky řešení on-line připojení na e-mail společně se zabezpečeným kanálem. Když jsem byl před pěti lety v City, každý měl Blackberry – kromě mě – a určitě by všichni tehdy odpověděli za a), tedy že propadnou panice… Dnes mají všichni cokoli jiného jen ne moje milované Blackberry.

Klepněte pro větší obrázek
BlackBerry, modla doby minulé

Společnost tak přišla o to nejlepší, co měla, tedy bonitní firemní klienty, kteří vždy platí včas a řádně… Na tu dobu revolučního mobilního e-mailového klienta během pár let „vytlačily“ HTC, iPhone, Samsung a další, kteří již vzdálený přístup na e-mail také nabízejí. Takže jediné, co má akviziční cenu pro případného kupce Blackberry, jsou její „bohatí“ klienti, ale těch je stále méně a méně.

Jestli dojde k vypnutí všech Blackberry serverů – a vše nasvědčuje, že k tomu směřuje –, tak mně bude Blackberry rozhodně chybět!

PS: Autor není workoholik ani člověk závislý na svém Blackberry, jen pořád považuje toto řešení za ideální v případě Home Office.

Autor článku je aktivní trader, svůj blog má na zpravodajstvi.jtbank.cz

Diskuze (6) Další článek: Interní dokument Nokie popisuje rozdíly mezi WP 7.8 a WP 8

Témata článku: Blackberry, E-mail, Anketa, Apple iPhone 4GB, Mobilní e-mail, Mobil, Mail

Určitě si přečtěte