JuniorMobil: soutěž pro mladé mobilní vývojáře

Již podeváté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Prvně je mezi nimi i kategorie JuniorMobil, určená mladým lidem, kteří vytvářejí aplikace pro mobilní telefony. Své práce mohou přihlašovat do soutěže do 15. února 2008.

Pravidla soutěže JuniorMobil

 1. Do soutěže se mohou přihlašovat aplikace vytvořené pro mobilní telefony.
 2. Mobilní aplikace budou hodnoceny na mobilních telefonech Nokia 6230i, Sony Ericsson K750i a Nokia N70. Stačí, aby aplikace byla plně funkční na jednom z těchto telefonů.
 3. Téma je libovolné.
 4. Uzávěrka soutěže je 15. 2. 2008, po tomto datu již žádné práce nebudou přijímány.
 5. Aplikace větší než 10 MB nelze vložit přes registrační formulář. V takovém případě soutěžící musí vyplnit adresu na její stažení do kolonky „Poznámky pro porotu“.
 6. Pokud aplikaci vytvořilo více lidí, přihlásí ji jeden z nich a ostatní spolupracovníky uvede do kolonky „Poznámky pro porotu“ - pokud to kapacita sálu umožní, budou pozváni na konferenci Junior Internet všichni autoři projektu.
 7. Jeden účastník může do soutěže přihlásit více prací (max. 3), pro každou z nich pak vyplní samostatnou přihlášku.
 8. Účastník se může zúčastnit více soutěží Junior Internetu zároveň.
 9. Účastníci soutěží souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení, věku a prezentací svého soutěžního příspěvku. Autorská práva k přihlášené práci náleží autorovi.
 10. Účastníci soutěže vyplní zároveň s přihláškou i odpovědi na statistický dotazník.
 11. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na info@juniorinternet.cz

Jak se hodnotí přihlášené weby?

Do soutěže JuniorMobil lze přihlásit jakoukoli aplikaci pro mobilní telefony, téma je libovolné a vynalézavosti se meze nekladou. Může jít o mobilní hru, aplikaci pro komunikaci, užitečné vylepšení funkcí mobilního telefonu či jakoukoli jinou aplikaci. Pouze proinspiraci uvádíme několik příkladů, čeho se mohou soutěžní příspěvky týkat:

 • JAVA aplikace spolupracující s externí nebo interní GPS (může komunikovat i přes Internet, může jít např. o nějakou hru pro více hráčů v terénu atd.)
 • JAVA aplikace umožňující rychlé a snadné blogování z mobilu (může například odesílat vyfocené fotky na nějaký blogovací server)
 • JAVA aplikace pro monitoring vlastního webového serveru nebo dalších zařízení
 • JAVA aplikace poskytující zajímavé online informace ve spolupráci s libovolným serverovým řešením.

Tento seznam slouží opravdu pouze pro inspiraci, do soutěže lze samozřejmě přihlásit i jakékoli jiné aplikace a ty v žádném případě nebudou znevýhodněny.

Všichni soutěžící (i z kategorií JuniorWeb, JuniorProject, JuniorText a JuniorErb) budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční 29. března v Praze, a vítězové soutěží budou Českou republiku reprezentovat i na mezinárodním sympoziu v Polsku.

Projekt Junior Internet je určen talentovaným dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se aktivně věnují Internetu. Cílem projektu je být pro ně odrazovým můstkem a podporovat je v jejich dalším rozvoji. Řada minulých vítězů vytváří projekty na profesionální úrovni, které obstojí i v konkurenci dospělých. Někteří si dokonce založili i vlastní firmu a jejich projekty jsou úspěšné i komerčně. Celý projekt Junior Internet iniciovali a s pomocí BMI sdružení organizují sami mladí lidé. Probíhá v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu (www.brezen.cz).

Partnery projektu jsou pro rok 2008 Axima a Mezinárodní višegrádský fond. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti ESET, Vogel Burda Communications, Computer Press, Microsoft, časopis Mobility, Zoner Software a další. Záštitu nad projektem Junior Internet převzal děkan Fakulty humanitních studií UK doc. dr. Ladislav Benyovszky. Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.

Témata článku: Tiskové zprávy, Pro mladé, Nokia 6230i, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K750i, Soutěž, Mobilní vývojář, Vývoj, Mobil, Vývojář

Určitě si přečtěte

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

Zpátky do školy! Nejlépe s novým mobilem a výhodným tarifem, nejvýhodnější je...

** Pokud vám ještě nebylo 27 let, máte dveře otevřené ** 10 GB s „občanským“ tarifem stojí přes tisícovku, pro mladé 499 Kč ** O2 připravilo akci na telefony, za úpis sleví až 3 000 Kč

24.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 18

Pecka od Vodafonu: „neomezenka“ s 10 GB pro mladé pod 500 Kč

Pecka od Vodafonu: „neomezenka“ s 10 GB pro mladé pod 500 Kč

** Neomezené volání, SMS a 10 GB dat za 499 Kč nemá konkurenci ** Tarif je určený pro mladé do 27 let s platnou ISIC kartou ** K tarifu můžeme mít navíc zdarma druhou SIM do tabletu

17.  10.  2016 | Pospíšil Aleš | 69

Vybíráme nejlepší tarif pro mladé (ale ušetřit mohou i starší)

Vybíráme nejlepší tarif pro mladé (ale ušetřit mohou i starší)

** Tarify jsou určeny pro mladé do 27 let, ale potvrzení nikdo nežádá ** Pokud se nechcete vázat, můžete sáhnout i po předplacené kartě ** „Bodne“ i Kaktus nebo nabídka Vodafonu a Českých drah

23.  8.  2016 | Pospíšil Aleš | 51

LG K10: levný oblázek pro mladé [recenze]

LG K10: levný oblázek pro mladé [recenze]

Atraktivní vzhled, dlouhá výdrž baterie, skvělý foťák a nízká cena. Tak nějak by se daly shrnout hlavní požadavky mladých. LG proto přispěchalo s odpovědí v podobě LG K10.

6.  4.  2016 | Miksa Martin | 14

ZTE Blade V7/V7 Lite: kovoví krasavci pro mladé [MWC]

ZTE Blade V7/V7 Lite: kovoví krasavci pro mladé [MWC]

Novinky Blade V7 a Blade V7 Lite od ZTE jsou především krásné smartphony. Kromě skla displeje jsou celokovové, proto je škoda, že se k nám do ČR nejspíš nedostanou.

12.  3.  2016 | Vrbacký Jakub | 4

Honor 5X: Tak má vypadat mobil pro mladé [video]

Honor 5X: Tak má vypadat mobil pro mladé [video]

Kvalitní zpracování, dostatek funkcí, rozumná cena. Tak má vypadat smartphone pro mladou digitální generaci. Honor 5X splňuje vše.

9.  2.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 52