JuniorMobil: soutěž pro mladé mobilní vývojáře

Již podeváté mají talentovaní mladí lidé příležitost předvést své schopnosti a dovednosti v internetových soutěžích projektu Junior Internet. Prvně je mezi nimi i kategorie JuniorMobil, určená mladým lidem, kteří vytvářejí aplikace pro mobilní telefony. Své práce mohou přihlašovat do soutěže do 15. února 2008.

Pravidla soutěže JuniorMobil

 1. Do soutěže se mohou přihlašovat aplikace vytvořené pro mobilní telefony.
 2. Mobilní aplikace budou hodnoceny na mobilních telefonech Nokia 6230i, Sony Ericsson K750i a Nokia N70. Stačí, aby aplikace byla plně funkční na jednom z těchto telefonů.
 3. Téma je libovolné.
 4. Uzávěrka soutěže je 15. 2. 2008, po tomto datu již žádné práce nebudou přijímány.
 5. Aplikace větší než 10 MB nelze vložit přes registrační formulář. V takovém případě soutěžící musí vyplnit adresu na její stažení do kolonky „Poznámky pro porotu“.
 6. Pokud aplikaci vytvořilo více lidí, přihlásí ji jeden z nich a ostatní spolupracovníky uvede do kolonky „Poznámky pro porotu“ - pokud to kapacita sálu umožní, budou pozváni na konferenci Junior Internet všichni autoři projektu.
 7. Jeden účastník může do soutěže přihlásit více prací (max. 3), pro každou z nich pak vyplní samostatnou přihlášku.
 8. Účastník se může zúčastnit více soutěží Junior Internetu zároveň.
 9. Účastníci soutěží souhlasí se zveřejněním svého jména a příjmení, věku a prezentací svého soutěžního příspěvku. Autorská práva k přihlášené práci náleží autorovi.
 10. Účastníci soutěže vyplní zároveň s přihláškou i odpovědi na statistický dotazník.
 11. V případě jakýchkoli dotazů se obracejte na info@juniorinternet.cz

Jak se hodnotí přihlášené weby?

Do soutěže JuniorMobil lze přihlásit jakoukoli aplikaci pro mobilní telefony, téma je libovolné a vynalézavosti se meze nekladou. Může jít o mobilní hru, aplikaci pro komunikaci, užitečné vylepšení funkcí mobilního telefonu či jakoukoli jinou aplikaci. Pouze proinspiraci uvádíme několik příkladů, čeho se mohou soutěžní příspěvky týkat:

 • JAVA aplikace spolupracující s externí nebo interní GPS (může komunikovat i přes Internet, může jít např. o nějakou hru pro více hráčů v terénu atd.)
 • JAVA aplikace umožňující rychlé a snadné blogování z mobilu (může například odesílat vyfocené fotky na nějaký blogovací server)
 • JAVA aplikace pro monitoring vlastního webového serveru nebo dalších zařízení
 • JAVA aplikace poskytující zajímavé online informace ve spolupráci s libovolným serverovým řešením.

Tento seznam slouží opravdu pouze pro inspiraci, do soutěže lze samozřejmě přihlásit i jakékoli jiné aplikace a ty v žádném případě nebudou znevýhodněny.

Všichni soutěžící (i z kategorií JuniorWeb, JuniorProject, JuniorText a JuniorErb) budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční 29. března v Praze, a vítězové soutěží budou Českou republiku reprezentovat i na mezinárodním sympoziu v Polsku.

Projekt Junior Internet je určen talentovaným dětem a mladým lidem do 18 let, kteří se aktivně věnují Internetu. Cílem projektu je být pro ně odrazovým můstkem a podporovat je v jejich dalším rozvoji. Řada minulých vítězů vytváří projekty na profesionální úrovni, které obstojí i v konkurenci dospělých. Někteří si dokonce založili i vlastní firmu a jejich projekty jsou úspěšné i komerčně. Celý projekt Junior Internet iniciovali a s pomocí BMI sdružení organizují sami mladí lidé. Probíhá v rámci kampaně Březen – měsíc Internetu (www.brezen.cz).

Partnery projektu jsou pro rok 2008 Axima a Mezinárodní višegrádský fond. Ceny pro vítěze a do tomboly pro účastníky věnovaly společnosti ESET, Vogel Burda Communications, Computer Press, Microsoft, časopis Mobility, Zoner Software a další. Záštitu nad projektem Junior Internet převzal děkan Fakulty humanitních studií UK doc. dr. Ladislav Benyovszky. Více informací o projektu Junior Internet najdete na www.juniorinternet.cz.

Další článek: Zbytky z CES: exkluzivní handsfree Jabra JX20

Témata článku: Tiskové zprávy, Pro mladé, Nokia 6230i, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K750i, Mobilní vývoj, Vývoj, Mobil, Vývojář, Junior, Soutěž, Mobilní vývojář


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136