K aktualizaci firmwaru Nokie N78 nepotřebujete počítač

Ačkoliv se teprve nedávno začala prodávat, Nokia už vydala aktualizační softwarový balík pro symbianovou N78. Update je typu FOTA (Firmware Over The Air) a nevyžaduje proto instalaci pomocí aplikace Nokia Software Updater. Lze provést podobně jako u Nokií bez operačního systému mobilními datovými přenosy nebo přes Wi-Fi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nová verze firmwaru 11.043 obsahuje vylepšení stability telefonu při spojení Bluetooth s náhlavní soupravou nebo pevnou automobilovou handsfree sadou. Lepší by měl být poslech hudby a rychlejší obnova hudebního obsahu. Nokia dále uvádí optimalizaci práce s fotoaparátem a vyšší citlivost točítka Naviscroll. Nám se po instalaci jevil subjektivně rychlejší i pohyb v menu a editoru SMS zpráv. Kompletní seznam změn v češtině najdete zde.

Pro stažení updatu stačí v nabídce telefonu vstoupit do menu Nástroje – Utility – Správce přístroje a zde vybrat ve Volbách kontrolu firmwaru. Před obnovou firmwaru se doporučuje zálohovat veškeré aplikace a kontakty. V námi updatovaném telefonu po aktualizaci zůstala bez problémů uložena všechna data a nastavení, i když jsme zálohu neprovedli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Proces aktualizace vás navede od stažení až k instalaci. Na závěr se telefon sám restartuje.

Nezapomeňte, že samotný aktualizační soubor je sice zdarma, ale účtovány vám budou poplatky za přenesení dat, a to podle používaného tarifu. Velikost souboru je necelé 2 MB. Proto je vhodnější využít připojení přes některý z free Wi-Fi spotů a ušetřit tak za datové přenosy.

Klepněte pro větší obrázek 
Tuto obrazovku u softwarové aktualizace s PC nevídáme
Diskuze (2) Další článek: Nový Sony Ericsson T610: znovuzrození legendy?

Témata článku: Nokia, Aktualizace softwaru, Počítač, Spojení bluetooth, Akt