Kapesní počítač pro nevidomé: internet, Wi-Fi, Bluetooth...

Kapesní počítač pro nevidomé může možná vypadat jako nesmyslná slovní hříčka. Takové počítače však přesto však existují a jeden z nich je nejmenší: BrailleNote PK. Nepotřebuje displej, pro komunikaci s uživatelem je určen blok osmnácti znaků Braillova písma.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač má rozměry 174 × 92 × 32 mm a váží 450 gramů. Ve srovnání s běžným světem kapesních počítačů to rozhodně není málo, i tak ale jde o zařízení, které můžeme nazvat mobilním. Počítač je založen na operačním systému Windows CE, nabízí synchronizaci s PC přes Bluetooth. Kromě toho se dokáže připojit i prostřednictvím Wi-Fi, má vestavěný internetový prohlížeč Internet Explorer.

Na BrailleNote PK se dají psát texty, e-maily, lze s ním plánovat čas, využívat adresář, je zde také aplikace pro čtení elektronických knih, MP3 přehrávač a další funkce. Velmi nepříjemná je ale cena: pět tisíc dolarů.

Další informace najdete na stránkách výrobce, můžete se podívat také na podrobný popis počítače.

Témata článku: Bluetooth, Wi-Fi, Internet, Počítač, BLU, Kapesní počítač

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6