Kapesní počítač pro nevidomé: internet, Wi-Fi, Bluetooth...

Kapesní počítač pro nevidomé může možná vypadat jako nesmyslná slovní hříčka. Takové počítače však přesto však existují a jeden z nich je nejmenší: BrailleNote PK. Nepotřebuje displej, pro komunikaci s uživatelem je určen blok osmnácti znaků Braillova písma.

Klepněte pro větší obrázek

Počítač má rozměry 174 × 92 × 32 mm a váží 450 gramů. Ve srovnání s běžným světem kapesních počítačů to rozhodně není málo, i tak ale jde o zařízení, které můžeme nazvat mobilním. Počítač je založen na operačním systému Windows CE, nabízí synchronizaci s PC přes Bluetooth. Kromě toho se dokáže připojit i prostřednictvím Wi-Fi, má vestavěný internetový prohlížeč Internet Explorer.

Na BrailleNote PK se dají psát texty, e-maily, lze s ním plánovat čas, využívat adresář, je zde také aplikace pro čtení elektronických knih, MP3 přehrávač a další funkce. Velmi nepříjemná je ale cena: pět tisíc dolarů.

Další informace najdete na stránkách výrobce, můžete se podívat také na podrobný popis počítače.

Diskuze (1) Další článek: Bude Nokia vyrábět miniaturní notebooky?

Témata článku: Bluetooth, Wi-Fi, Pro nevidomé, Počítač, BLU, Braille, Internet, Kapesní počítač


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34