Kdo bude mít první mobil s 9 Mpx?

Ještě jsme pořádně neměli možnost vyzkoušet fotomobily s rozlišením 8 Mpx a už se mluví o dalších megapixelech navrch. Společnost Digital Imaging System totiž představila snímač s typovým označením DIS6931, který je schopen vytvářet snímky v rozlišení 9 Mpx! Jen si to představte, snímek v plném rozlišení bude mít plných 3 488 × 2 616 bodů. Snímači navíc nechybí ani autofocus a samozřejmostí by měla být minimální prodleva od zmáčknutí spouště po vytvoření snímku.

DIS6931 zatím sice existuje pouze jako předprodukční vzorek, ale sériová výroba by se měla rozběhnout ještě do konce tohoto roku. Můžeme tak jen hádat, který z velkých výrobců po něm skočí nejdříve a představí nám někdy v průběhu prvního čtvrtletí 2009 mobil s nejvyšším rozlišením fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek 

Ať už vyhraje kdokoliv, stále přetrvává trend hodnotit fotoaparáty primárně podle počtu megapixelů. Jenom ty ovšem kvalitní fotku nedělají. Raději bych bral poloviční rozlišení, ale s perfektní optikou. Ke snímači DIS6931 nechci být přehnaně kritický, třeba budeme všichni příjemně překvapeni.

Zdroj: unwiredview.com

Diskuze (25) Další článek: T-Mobile G1: první pohled na Androida

Témata článku: Ostatní, Mobil, MPx, První mobil

Určitě si přečtěte