Když paměť nestačí: Samsung SPH-V5400 s 1,5 GB harddiskem

Na výstavě ITU Telecom Asia 2004 představil Samsung mobilní telefon SPH-V5400. Jako první mobil na světě je vybaven integrovaným pevným diskem. Nejnovější model navíc umožňuje vytvářet kvalitní fotografie pomocí megapixelového fotoaparátu.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

SPH-V5400 se chlubí harddiskem o kapacitě 1,5 GB. Můžete na něj tedy uložit přes 1000 kvalitních obrázků nebo asi 350 hudebních skladeb ve formátu MP3. Reprodukce hudby je umožněna díky integrovanému přehrávači. Nemáte-li po ruce počítač, plně si při prohlížení fotografií vystačíte s pohodlným QVGA LCD displejem o rozlišení 240 × 320 bodů. V zavřené poloze pak obsluhu usnadní barevný OLED displej s rozlišením 128 × 128 bodů. Díky novým funkcím pro záznam zvuku a kvalitnímu objektivu fotoaparátu je možné nahrávání videozáznamů ve vysoké kvalitě. Na 1,5 GB kapacitu disku lze uložit až 90 minut takového záznamu. Ve výbavě pak najdete ještě FM transmitter umožňující poslech streamovaných rádií, čtečku elektronických knih, dva reproduktory se zvukovým 3D efektem, TV-out pro připojení k televizi nebo Korejsko-anglický / Anglicko – korejský slovník. Pevné disky v kombinaci s megapixelovým fotoaparátem by měly být postupně integrovány do většiny nových modelů vyšší a nejvyšší třídy.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Od října je SPH-V5400 dostupný v Koreji za cenu přibližně 800 dolarů. Do dalších částí světa by se měl prodej rozšířit v příštím roce, ale u nás s ním nepočítejme. Už třeba proto, že není určen pro GSM sítě. Přesný termín uvedení do prodeje však ještě nebyl oficiálně stanoven.

Diskuze (18) Další článek: T-Mobile rozlévá punč a rozdává perníčky

Témata článku: Samsung, Paměť, NEST

Určitě si přečtěte