Kolika let se dožívá hrabáč kapský? Všečíslo 1183 slaví deváté narozeniny

Všečíslo 1183 operátora T-Mobile má za sebou devět let existence, za které linka odbavila miliony hovorů. Služba je dostupná 365 dní, v roce 24 hodin denně a pro zákazníky T-Mobile i z ciziny. Na dotazy nejrůznějšího charakteru - nejen v češtině, ale také angličtině a v němčině, jsou připraveni odpovídat desítky operátorů. Informační linka nabízí mimo jiné vyhledávání telefonních čísel, asistenční služby jako například buzení a upozornění, konferenční hovor, tlumočnický servis, motoristické informace a vyhledávání spojů všeho druhu. Dále pak kulturní a meteorologický servis. Operátoři už prý ale vyhledávali odpovědi na méně obvyklé dotazy jako je třeba hlavní město Čadu, kdy se narodil Napoleon nebo jakou maximální rychlost je schopna vyvinout želva.

Klepněte pro větší obrázek
Na lince 1183 na vás čeká osobní sekretářka s příjemným hlasem...

T-Mobile Asistent 1183 se dle slov operátora neomezuje na „pouhé“ podávání užitečných informací, ale nabízí řadu dalších služeb. S jeho pomocí lze uskutečnit konferenční hovor až s třiceti účastníky či využít profesionální tlumočnické a překladatelské služby ve 40 jazycích. Dále jsme se dozvěděli, že na lince pracují výhradně ženy a navíc pouze ty s příjemným hlasem. Nejvíce práce prý bývá v pondělí a ve středu a celkově nejrušnější sezóna nastává před letními prázdninami a s blížícími se vánočními svátky. Nejčastěji se objevují dotazy na telefonní čísla, adresy či dopravní spojení a průměrná délka hovoru je necelá minuta. Aby také ne, když operátor účtuje svým zákazníkům 14,90 Kč za spojení a dalších 14,90 Kč za minutu hovoru.

Suma sumárum zaplatíte například za zjištění spoje do Horní dolní zhruba 30 Kč, takže nejde o žádnou levnou záležitost a v tomto případě prostě platí, že informace jsou drahé. Pokud potřebujete často něco v terénu zjistit doporučuji aktivaci internetového zvýhodnění za 118 Kč měsíčně (39 Kč týdně pro Twist) a informace hledat přímo na webu. Jinak je linka účtována způsobem 60+1, akorát Twisťáci si musí dávat pozor na případné spojení s hledaným číslem, jelikož by kvůli následné minutové sazbě 14,90 Kč mohli být v cuku letu bez kreditu.

Diskuze (7) Další článek: DeLorme Earthmate PN-40 na videu: turistika s leteckými mapami

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Necelá minuta, Čad, Narozeniny, Let, Hra, Informační linka

Určitě si přečtěte