Koncept Nokia: ovládejte dotykový telefon poslepu

Koncepty telefonů se většinou vyznačují buď futuristickým vzhledem nebo netradičním ovládáním. To je i případ této Nokie, kterou její autor nazval Liquid Phone. Kdo umí anglicky, již tedy poznal, že telefon nějakým způsobem využívá kapalinu a jedná se rozhodně o neobvyklé využití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Displej je sice dotekový, ale trochu jinak, než jsme zvyklí ze současných telefonů. Tekutina je totiž „napuštěna“ do tlačítek, která vystupují z povrchu telefonu. Jakmile tlačítko zmáčknete, tekutinu z něj vytlačíte pryč. Ještě zajímavěji ale zní, že telefon v každém okamžiku pozná, která tlačítka můžete aktuálně využít a nechá napuštěná pouze tato. Ostatní jsou zarovnána s povrchem. Rozhodně originální myšlenka, dočkáme se ale někdy provedení v praxi?

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: unwiredview.com

Témata článku: Nokia, Acer Liquid, Koncept, Futuristický vzhled, Dot, Telefon, Dotyk

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50