Koncept Nokia: ovládejte dotykový telefon poslepu

Koncepty telefonů se většinou vyznačují buď futuristickým vzhledem nebo netradičním ovládáním. To je i případ této Nokie, kterou její autor nazval Liquid Phone. Kdo umí anglicky, již tedy poznal, že telefon nějakým způsobem využívá kapalinu a jedná se rozhodně o neobvyklé využití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Displej je sice dotekový, ale trochu jinak, než jsme zvyklí ze současných telefonů. Tekutina je totiž „napuštěna“ do tlačítek, která vystupují z povrchu telefonu. Jakmile tlačítko zmáčknete, tekutinu z něj vytlačíte pryč. Ještě zajímavěji ale zní, že telefon v každém okamžiku pozná, která tlačítka můžete aktuálně využít a nechá napuštěná pouze tato. Ostatní jsou zarovnána s povrchem. Rozhodně originální myšlenka, dočkáme se ale někdy provedení v praxi?

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdroj: unwiredview.com

Témata článku: Nokia, Acer Liquid, Koncept, Telefon

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

Síť pro „internet v oblacích“ úspěšně prošla testem. K pokrytí ČR stačí 4 vysílače

** Vysokorychlostní síť EAN slouží k připojení chytrých zařízení na palubách letadel ** V komerčním provozu by se mohla objevit už příští rok ** Pokryta bude celá EU včetně Česka

13.  12.  2016 | Láska Jan | 14