Koncerty budoucnosti? Necháte si zapnutý telefon a ještě vám poděkují

Pokud si na koncert klasické hudby vezmete smartphone a zapomenete u něj aktivovat tichý režim, asi se nebudete divit, když vás z koncertu vykáží. Na univerzitní půdě Yaleovy univerzity v USA se však 6. října uskuteční koncert, jehož název po překladu zní „Prosím ZAPNĚTE si své telefony...“. Co je ale na tomto koncertu tak zvláštního?

Jak funguje služba SynkroTakt?

Živá kapela zahraje skladbu Honeycomb od Codyho Brookshira, která v průběhu hraní potřebuje „pomoc“ od jakéhokoliv mobilního zařízení, které je připojeno k internetu. To co vidíte na pódiu před sebou, je jen jedna část představení, zbylá se odehrává ve smartphonech po celém sále. Mluvíme zde o řešení SynkroTakt, které umožňuje synchronizovat až 32 audio stop mezi vaším telefonem a hrající kapelou s perfektním časováním a nulovou latencí.

Pusťte si ukázku skladby Honeycomb se spuštěným SynkroTaktem a živou kapelou (Pozor! Doporučujeme ztlumit hlasitost sluchátek či reproduktorů a to už hned ze začátku):

Ke skutečné hudbě se tak z vašeho telefonu může ozývat určitá harmonie, dokonce třeba i jiná, než u telefonu vašeho souseda, příp. může být jiná pro každý „sektor“ posluchačů. Do SynkroTaktu lze přidat více než 250 zařízení, a pro využití služby není třeba žádná stažená aplikace. Stačí se připojit ke speciální webové adrese a nechat proběhnout synchronizaci. Jakmile začne hrát kapela, rozehraje se doplňkovými tóny i váš telefon. Zajímavé, co říkáte?

Zdroj Yale via Engadget

Diskuze (2) Další článek: Skvělý český design potkal špatný americký, aneb jak v aplikaci využít výřez iPhonu X

Témata článku: Internet v mobilu, Ostatní, Hudba v mobilu, USA, Sluchátka, Reproduktory, Yale, Tichý režim, Audio stop, Zapnutý telefon, Klasická hudba, Sektor, Stažená aplikace, Mobilní zařízení, Koncert, Telefon, Celý sál, Skladba, Budoucnost, Posluchač, Honeycomb


Určitě si přečtěte