Konec legendy: Nokia 3310 se už nevyrábí

Včera nám ředitel českého zastoupení Nokie potvrdil, že mobilní telefon Nokia 3310 se už nevyrábí – že se pouze doprodává. Po čtyřech letech tak skončilo tažení telefonu, který na jedné straně řada zkušenějších uživatelů doslova nenáviděla, na druhé straně se ale svojí popularitou mohl směle měřit s nesmrtelnou Nokií 5110.

Nokia 3310 nás provázela od samého začátku. MobilMania vznikla v polovině září 2000 a první nepřevzatá recenze se týkala právě toho telefonu. A jak ji Petr Broža, tehdy naprosto čerstvý redaktor, zakončil?

I když i ostatní výrobci mají svoje telefony pro mladé lidi, kteří nechtějí žít všední život jako jejich rodiče, zatím na trhu nemají takový telefon, který se umí přizpůsobit tolik jako Nokia 3310. Sám jsem v době, kdy jsem měl Nokii 5110, vlastnil šest různých krytů, a to nejezdím na skateboardu a nenosím maskáče. N3310 je tak možností, jak se může mladá generace bavit a ještě navíc vyjádřit svoje pocity. Společnost Nokia zase ukázala, že není žádný suchar a suchary také nebudou ti, kteří budou N3310 nosit v kapse.

Jestlipak třeba autor následujícího příspěvku v diskusi tušil, že se s Nokií 3310, které už tehdy chyběly funkce, bude setkávat ještě po čtyřech letech?

Copak Nokia musi delat porad jenom hezky founy? To neumi udelat poradne nadupanej foun, kterej by byl hezkej k tomu?? Dyt jaky funkce tendle mobil ma?? Uzitecny pomalu zadny, je to fakt mob jen pro mlady, kterym zalezi jen na image... Ja osobne bych se s timdle srandovnim, igdyz mozna hezkym mobilem, urcite nespokojil... Tech funkci je opravdu zalostne malo... :( Snad Nokia zacne makat a udela neco poradnyho, jinak ji dozenou i takovy shity, jako Siemens (kterej ji uz mozna dohnal) nebo Ericsson... :)

Nokia 3310 stála v říjnu 2000 u Oskara, který měl tehdy nejlevnější mobily, 8 599 Kč. V samostatné distribuci byla myslím dokonce za deset tisíc.

Nic naplat, byla to legenda, na kterou už nikdy žádný mobil nenaváže. Současné telefony jsou v prodeji zhruba rok, výrobci je neustále nahrazují dalšími novinkami. Zatímco dřív jsme na MobilManii za měsíc napsali třeba jen čtyři recenze, od začátku října jsme jich vydali patnáct! Přičemž články jsou mnohonásobně delší než dřív a navíc vím nejméně o deseti telefonech, které už jsou na trhu a na jejichž test ještě nezbyl čas. Možná by nebylo špatné, kdyby výrobci malinko přibrzdili.

Diskuze (51) | Nokia 3220: po čtvrt roce plného nasazení (zkušenosti)

Témata článku: Nokia, Legendy, Nokia 3310, Konec, Mladá generace

Určitě si přečtěte

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

Fotosouboj generací: Nokia 8 vs. Nokia Lumia 1020. Která fotí lépe?

** Nová Nokia opět navazuje spolupráci s výrobcem fotooptiky Zeiss ** Noklia 8 vsadila na dvojici 13 Mpx snímačů ** Stejné rozlišení má i čelní kamerka

21.  11.  2017 | Měchura Milan | 20

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

Nokia 3310 (2017): jen čirá nostalgie [recenze]

** Legenda se vrací a je kolem toho velký humbuk ** Dokáže navázat na úspěch předchůdkyně? ** Ve světě patřícím smartphonům to bude mít pořádně těžké

28.  5.  2017 | Láska Jan | 22

Toto byly legendy! Mobilní telefony Nokia

Toto byly legendy! Mobilní telefony Nokia

** Zeptali jsme se vás, jaké telefony Nokia považujete za nezapomenutelné. ** Přidali jsme další modely, které podle nás éru Nokie charakterizují ** Podívejte se na legendy!

24.  4.  2017 | Lutonský Marek | 32

Toto byly legendy! Mobilní telefony Siemens

Toto byly legendy! Mobilní telefony Siemens

** Zeptali jsme se vás, jaké telefony Siemens považujete za nezapomenutelné. ** Celý žebříček s popisem a fotkami najdete v tomto článku. ** Bude z toho nový seriál?

19.  1.  2017 | Lutonský Marek | 66