Konec smetiště v mobilu? Předinstalované aplikace půjde odstranit

Konec smetiště v mobilu? Předinstalované aplikace půjde odstranit

Také vás obtěžuje snaha výrobců „přilepšit“ uživatelům svých smartphonů všemožnými aplikacemi, které nechcete používat, překáží, zabírají paměť a není možné je odinstalovat? V Koreji se rozhodli proti tzv. bloatwaru zakročit. Jak informuje ZDNet.com, v dubnu začne platit nové nařízení, podle kterého musí jít všechny předinstalované aplikace odinstalovat. Jako odstrašující příklad ZDNet uvádí jinak velmi povedený Samsung Galaxy S4, který po rozbalení z krabice obsahuje džungli přibližně 80 aplikací, funkcí a nástrojů.

Klepněte pro větší obrázek 
Zabírají místo v paměti, překáží v menu, zpomalují procesor, ubíjí baterii a není snadné se jich zbavit.
Některé aplikace prostě nejsou víc než smetí.

Jihokorejské Ministerstvo vědy, informačních a komunikačních technologií a plánování jde ještě dále, vypočítává totiž aplikace, které jako jediné mohou v zařízení zůstat napevno: přístup k zákaznické podpoře, obchod s aplikacemi a nástroje pro správu Wi-Fi sítí a NFC.

Proč by nás měl zajímat zákon ve vzdálené Koreji? Hlavně proto, že se o dosud rostoucím problému začíná mluvit na mezinárodní úrovni. Ale také protože v Jižní Koreji sídlí významní výrobci smartphonů LG a Samsung, kteří by novinku mohli aplikovat celosvětově. Snad.

Témata článku: LG, Samsung, Mobilní aplikace, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4-A, Aplikace, Smetí, Konec, Mobil

61 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Michal Diviš 13. 2. 2014 10:50:32
    No a jeste by samsung mohl u verzi, kde se vydala i Google Play edition...
  • Karel Jiný 12. 2. 2014 15:46:24
    Ideální by bylo, aby tam ti aplikace nebyly ani nainstalovány, ale jak...
  • Alexander Rusyn 10. 2. 2014 18:04:36
    Pro některý rejpalky co maj pořád něco proti: Chce to nejdřív rozdělit...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení