Kovový Huawei Y6 Pro (2017) se v Evropě pomalu dostává do prodeje

Na evropských trzích se v tichosti začíná postupně prodávat levný smartphone od Huawei, který nese označení Y6 Pro (2017). Jedná se o model nižší třídy, který primárně vychází z loňského Y6 Pro. Smartphone nabídne výkonnější čipset, ovšem poměrně výrazně se šetřilo u nevyměnitelné baterie. Místo 4 000Ah akumulátoru je telefon osazen baterií o kapacitě „pouhých“ 3 020 mAh.

Novinka má rozměry 143 × 71 × 88, a pod hmotnost 145 gramů se nemalou měrou podepsala celokovová konstrukce. Smartphone je osazen 5" IPS displejem s HD rozlišením, výpočetní výkon dodává čtyřjádrový Snapdragon 425 o taktu 1,4 GHz. Paměťové dispozice zůstávají stejné s loňským modelem - 16 GB interní úložiště (rozšiřitelné microSD kartami) a 2GB RAM.

Krátké představení smartphonu Huawei Y6 Pro (2017):

Na zadní straně najdeme mimo primárního 13Mpix fotoaparátu i snímač otisků prstů, kamerka pro selfie je pětimegapixelová. Huawei Y6 Pro (2017) s Androidem Nougat a nadstavbou EMUI 5.1 se začne v první vlně prodávat ve Francii, Německu a Itálii. V následujících týdnech by se pak měla dostupnost telefonu rozšířit i do dalších zemí v Evropě. Smartphone bude nabízen v černé, zlaté a stříbrné, a to za 179 EUR, což dělá v přepočtu cca 4 600 Kč.

Diskuze (1) Další článek: Toto jsou první fotografie odolného tabletu Samsung Galaxy Tab Active 2

Témata článku: Huawei, Android, Smartphony, EMUI, Čtečka otisků prstů, Fotoaparát, Baterie, Kovová konstrukce, Snapdragon, Lowend, Nižší třída, Portfolio, Huawei Y6 Pro, Německo, Euro, HD rozlišení, Výpočetní výkon, Loňský model, Nízká třída, Výkonný čipset, Levný smartphone, Evropský trh, Itálie, Čipset, Čtyřjádrový Snapdragon

Určitě si přečtěte