Kterak mě ohrozil krvavý billboard T-Mobilu

Už asi týden jezdím cestou do práce kolem tří billboardů T-Mobilu, které propagují nový tarif Twist Extra. Tři velké cedule cestou tam, tři cestou zpět, každý den.

Na billboardu je nešťastný mladík, který svírá své zakrvácené dlaně a k tomu mu sekundují dvě vyděšené dívky. Co to znamená?! Takovým způsobem přece nelze propagovat veselou předplacenou mobilní službu. U každého billboardu se proto na chvíli přestávám soustředit na řízení a snažím se na velké barevné ploše najít nějaký hlubší smysl. Nesměle přiznávám, že pohled na krev mi nedělá dobře a její rudou barvu se jakýsi můj nepodmíněný reflex snaží neutralizovat zezelenáním pleti a podivnými pocity.

K poznání vede dlouhá cesta

Napřed jsem pochopil číslovku oznamující minutovou sazbu. Pod ní je oznámení, že této sazby dosáhneme za měsíční paušál. To je samo o sobě velmi zvláštní, na reklamy se přece takové informace dávají k hvězdičce, vertikálně do rohu a co nejmenším písmem. Přečetl jsem i slogan a okamžitě ho zapomněl. Co však symbolizují zakrvácené ruce?

Až dnes, za cenu zpomalení vozidel v jízdním pruhu, jsem to objevil! V levém horním rohu billboardu je vyobrazen sáček s kečupem. Mladík si ze svých přítelkyň dělá legraci a straší je svým fingovaným zraněním! Těším se na zítřek, konečně se cestou do práce budu moci řádně soustředit na jízdu.

Hádanky mám rád, ale příště raději něco jednoduššího

Kdybych ale směl T-Mobile poprosit, byl bych rád, kdyby příště byly jeho velkoplošné reklamy na první pohled jasné. Nyní sice dokonale vím, co to je tarif Twist Extra, ale zkoumání jeho výhod za volantem a v městském provozu není příliš zdravé.

(Mimochodem: stejně pořád nechápu souvislost mezi novým tarifem T-Mobilu a zakrvácenýma rukama ...)

Diskuze (63) Další článek: Spekulace: Oskar v pondělí uvede nové služby pro tarifní programy

Témata článku: Mobil

Určitě si přečtěte