Kterak šéf Vodafonu hnal ovce Prahou

Grahame Maher je zajímavý člověk. Jestli nevíte, o kom je řeč, tak jde o chlapíka, který šéfoval Vodafonu na Novém Zélandu, v Austrálii, ve Švédsku a od února roku 2006 také v České republice. Jeho podřízení o něm říkají, že je tvrdý, ale férový šéf. My ostatní jej známe jako člověka s pokrokovými myšlenkami a občasnými bláznivými nápady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Takto jsme Grahama Mahera viděli v dubnu v Brně

Jeho nejslavnějším kouskem byli dva nazí muži s logy Vodafonu na zadnicích, kteří vběhli na hřiště při důležitém mezinárodním utkání v rugby (více zde). Grahame má na svědomí také vloni tolik populární parohaté čivavy...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
...a s parožím na hlavě se také za svůj vtípek omlouval ostatním operátorům

V uplynulých dnech se v Praze sešli viceprezidenti pro technologie ze všech poboček Vodafonu včetně Steva Puseyho, viceprezidenta pro technologie celé Vodafone Group. Grahame Maher jim prezentoval především konvergované řešení firemní komunikace Vodafone OneNet a systém pro reklamu v mobilu (první fungující službou je Student SMS Grátis).

Při takovéto příležitosti se nemohla neprojevit i ta zábavnější Grahamova stránka, a tak pro své zahraniční kolegy připravil pochod Prahou v duchu vánoční nabídky místního Vodafonu. Tu provází ovce a k nápadu tak zřejmě nebylo daleko. Skupina špičkových manažerů byla navlečena do bačovských mundůrů, kudrnatých paruk, do rukou dostali valašky. Jejich úkolem bylo hnát stádo ovcí Prahou. Zvířata byla nakonec pouze dvě, ale i to stačilo pro vzbuzení rozruchu na trase od obchodního centra Palladium na Staroměstské náměstí. Na závěr akce se ještě všichni ředitelé pokusili nacpat do a na vůz Mini, který je hlavní výhrou ve vánoční soutěži Vodafonu (Vodafone: vánoční soutěž o ceny za patnáct milionů korun).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Grahame Maher jako australsko-valašský bača na pražské dlažbě
Klepněte pro větší obrázek 
Výsledné skóre akce Mini: 19 technických ředitelů, 1 ovčácký pes a řádně poničená karosérie
Diskuze (14) Další článek: Nebaví vás klávesnice? Ovládejte svou Nokii N95 pohybem ve vzduchu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Ovce, Voda, Stádo

Určitě si přečtěte