Lava Xolo A800: tentokrát bez Intelu, přesto zajímavě

Lava Xolo A800: tentokrát bez Intelu, přesto zajímavě

Při jménu indické společnosti Lava se vybaví model Xolo X900, první smartphone s Androidem a procesorem od Intelu. Právě představený model Lava Xolo A800 jde jinou cestou, přesto dokáže nabídnout slušnou výbavu střední třídy a velmi zajímavou cenu.

Klepněte pro větší obrázek 
Lava Xolo A800, indický bijec ve střední třídě (obr.: Engadget.com)

Lava Xolo A800 je osazena levným dvoujádrovým procesorem MediaTek MT6577 (ARM architektura) s taktem 1 Ghz na jádro, k tomu však přidává skvělý qHD (540 × 960 bodů) IPS displej s úhlopříčkou 4,5 palce či 12 GB uložného prostoru. Zaujmout dokáže také 8 Mpx fotoaparátem s LED diodou a BSI snímačem, přední 1 Mpx kamerkou, Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich nebo podporou pro dvě SIM karty.

Hlavním trhákem tohoto kousku je však jeho cena. Ta činí bez úpisu operátorovi $220, což je v přepočtu velmi překvapivých 5 100 Kč. Lava Xolo A800 byla bohužel představena pouze pro domovinu výrobce, tedy Indii, a pár dalších zemí. Kdyby se ale tento kousek dostal i na evropský kontinent, vůbec bychom se nezlobili.

Diskuze (13) Další článek: Šeptanda: Apple a Intel pracují na chytrých hodinkách pro iPhone

Témata článku: Evropský kontinent


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113