Legendární Palm vstane z mrtvých. Díky firmě TCL

Legendární Palm vstane z mrtvých. Díky firmě TCL

Znáte TCL? Možná vás teď překvapím, ale je to pátý největší výrobce mobilních telefonů na světě. Prodává je pod několika značkami (v našich končinách je nejznámější Alcatel OneTouch), dodává operátorům, kteří přístroje brandují po svém. Kromě telefonů vyrábí i další druhy elektroniky a komponent.


Společnost TCL oznámila, že od HP koupila práva na užívání značky Palm. Po několika letech klinické smrti tak slavná značka znovu ožije. Nepůjde ale jen o značku, TCL říká, že Palm povede jako samostatnou firmu s centrálou v Silicon Valley. Zajímavé je, že se startem mají pomoci fanoušci formou největší crowdfundingové kampaně, jakou mobilní byznys viděl.

Klepněte pro větší obrázek

Prvním viditelným náznakem nových pořádků je přesměrování původní domény palm.com na mynewpalm.com a tam vidíme heslo „Smart move“, které používá Alcatel. Je to už jen moje spekulace, ale předpokládám, že TCL/Alcatel použije Palm jako značku pro prestižnější smartphony, případně na proniknutí na Americký a Evropský trh, kde má Palm stále velmi silné jméno. A ještě jeden tip – nedovedu si představit, že by budoucí Palmy měly jiný operační systém, než Android.

Témata článku: Palm, TCL

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petr Šraier 8. 1. 2015 16:45:22
    Osobně s Androidem (na "lepších" zařízeních) nemám problém... ale nedává...
  • eLzyx 7. 1. 2015 22:46:48
    dokázal bych si představit koupi nového Palma, pokud by měl HW klávenici a...
  • lahvon 7. 1. 2015 18:20:20
    Jen značka ale kvalitní výrobky neudělá. Takže cownfouding založený na...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení