Letní výprodej: Mobilní divize Motoroly k mání s 90% slevou

Chudák Motorola. Po neúspěšném pokusu prodat svou mobilní divizi se Motorola snažila o její oddělení. Bohužel se ale zdá, že ekonomický propad zmaří plány amerického výrobce na osamostatnění, přičemž analytici to nevidí moc dobře ani s hodnotou mobilní divize. Motorola se stále snaží rozlousknout, co se svou roztroušenou částí. Analytici říkají, že společnost bude ráda, když za mobilní divizi dostane 500 milionů dolarů. Jen pro zajímavost, na konci minulého roku odhadovali titíž analytici hodnotu divize na 8 miliard dolarů! Přesto se případná akvizice jeví jako lepší řešení než mobilní divizi od zbytku Motoroly úplně oddělit, neboť v současné situaci přežívá hlavně kvůli napojení na ostatní oddělení. Být samostatným subjektem by nebylo v tomto případě nejšťastnější řešení.

Klepněte pro větší obrázek
Motorola je na tom bídně, koupí někdo její mobilní divizi?

Někteří analytici se dokonce domnívají, že Motorola bude muset někomu zaplatit, aby vzal její mobilní divizi pod svá křídla. Má vůbec někdo o potápějící se loď zájem? Těžko říct, Motorola totiž momentálně není podnikatelsky atraktivní příležitost, obecně ale zájem o telekomunikační společnosti neklesá. Například americká finanční skupina Bain Capital má údajně zálusk na čínského rivala Motoroly, společnost Huawei. Další američtí investoři AIG Investments zase nedávno koupili jinou místní telekomunikační firmu, za UTStarcom zaplatili 240 milionů dolarů. Tak či onak, pokud jste někdy chtěli svůj vlastní podnik a leží vám někde zbytečně půl miliardy dolarů, můžete alespoň zkusit udělat Američanům nabídku.

Zdroj: BusinessWeek

Témata článku: Motorola, Výprodej, Mobilní divize, Let, Motor, Divize, Mobil

Určitě si přečtěte

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

** Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne? ** Stěžejním pro-argumentem je cena, takže se zabýváme spíše riziky. ** Také máme pár tipů od prostého kabelu po elektrickou koloběžku.

11.  11.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 28

Bombastické povánoční výprodeje? Spíše hledání jehly v kupě sena [analýza cen]

Bombastické povánoční výprodeje? Spíše hledání jehly v kupě sena [analýza cen]

** Po Černém pátku a předvánočním šílenství je tu další lákání zákazníka ** Povánoční výprodeje znovu slibují slevy šplhající k výšinám ** Ale není všechno zlato, co se třpytí

8.  1.  2017 | Ježek Michal | 87

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1