Levný operátor EasyMobile spustil roaming

V článku o britském virtuálním operátorovi EasyMobile jsme psali, že nabízí pouze základní služby a třeba na roaming si zákazník zatím musí nechat zajít chuť. Už to neplatí.

EasyMobile spustil ve své síti mezinárodní volání a roaming. Tyto služby nejsou ale k dispozici automaticky. Podmínkou je jejich aktivace prostřednictvím webového rozhraní a nutná je také současná aktivace služby AUTO REFILLS. Ta zajistí automatické dobití kreditu ze zadané bankovní karty v případě, že jeho stav klesne pod určitou mez (dvě libry). Jinými slovy: EasyMobile si tak pojišťuje, že za hranicemi nebo v rámci mezinárodního volání utratíte co nejvíce peněz.

Ceny volání z Velké Británie například do ČR jsou nastaveny na velice slušných 0,25 libry za minutu. Ceny roamingu jsou podobně nízké, např. volání z ČR do ČR nebo zpět do Anglie vyjde na 0,83 libry a SMS poslaná z ČR stejným směrem na 0,30 libry. V této kategorii služeb tak EasyMobile opět zaťal ostatním operátorům ve Velké Británii ránu přímo do zad.

Z praktického provozu bych dále doplnil, že pokud váš kredit u EasyMobile klesne pod hranici 10 liber, jste o tom informováni prostřednictvím textové zprávy a současně také prostřednictvím e-mailu. Jedná se o jedinou šanci, jak zjistit výši kreditu bez použití internetového portálu operátora.

Diskuze (12) Další článek: Opakování matka moudrosti: předčíslí českých operátorů

Témata článku: Roaming, Současná aktivace, Operátor

Určitě si přečtěte