Levný operátor EasyMobile spustil roaming

V článku o britském virtuálním operátorovi EasyMobile jsme psali, že nabízí pouze základní služby a třeba na roaming si zákazník zatím musí nechat zajít chuť. Už to neplatí.

EasyMobile spustil ve své síti mezinárodní volání a roaming. Tyto služby nejsou ale k dispozici automaticky. Podmínkou je jejich aktivace prostřednictvím webového rozhraní a nutná je také současná aktivace služby AUTO REFILLS. Ta zajistí automatické dobití kreditu ze zadané bankovní karty v případě, že jeho stav klesne pod určitou mez (dvě libry). Jinými slovy: EasyMobile si tak pojišťuje, že za hranicemi nebo v rámci mezinárodního volání utratíte co nejvíce peněz.

Ceny volání z Velké Británie například do ČR jsou nastaveny na velice slušných 0,25 libry za minutu. Ceny roamingu jsou podobně nízké, např. volání z ČR do ČR nebo zpět do Anglie vyjde na 0,83 libry a SMS poslaná z ČR stejným směrem na 0,30 libry. V této kategorii služeb tak EasyMobile opět zaťal ostatním operátorům ve Velké Británii ránu přímo do zad.

Z praktického provozu bych dále doplnil, že pokud váš kredit u EasyMobile klesne pod hranici 10 liber, jste o tom informováni prostřednictvím textové zprávy a současně také prostřednictvím e-mailu. Jedná se o jedinou šanci, jak zjistit výši kreditu bez použití internetového portálu operátora.

Témata článku: Roaming, Operátor, Současná aktivace

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

** Chování Čechů v zahraničí se změnilo zcela zásadně ** V Chorvatsku jsme surfovali 50× více a spotřeba rostla v celé EU ** Překupníci se zahraničními tarify se neobjevili, operátoři nezdražují

23.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 68

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30