LG a Nanoradio: Wi-Fi v mobilech potkáme častěji

LG a Nanoradio: Wi-Fi v mobilech potkáme častěji

LG Innotek (LGIT) a Nanoradio oznámili, že spojili své síly ve vývoji energeticky nenáročné Wi-Fi technologie. Výsledek spolupráce bude určen pro masové využití na trhu multimediálních mobilních zařízení.

První reálnou aplikací nové technologie bude modul bezdrátové kamery pro použití v monitorovacích a bezpečnostních systémech. Oblast mobilních telefonů bude zasažena vzápětí. Ve druhém čtvrtletí roku 2007 se LGIT chystá masovým výrobcům nabídnout unikátní systém mobilní bezdrátové komunikace. Právě rok 2007 by měl být klíčový pro hromadné rozšíření duálních telefonů (GSM/3G + Wi-Fi). Bezdrátové moduly se sníženou spotřebou by tak měly být pro výrobce velkým lákadlem.

Konkrétní technické řešení bude založeno na čipsetu Nanoradio NRX700 a bude zvládat standardy 802.11b/g. Očekávaná spotřeba v pohotovostním režimu je 0,3 mW, o výdej energie se bude starat pokročilý power management. Integrovány budou veškeré potřebné subsystémy, výrobce mobilního telefonu se postará pouze o instalaci a spolupráci s operačním systémem. Velkou výhodou modulu bude několik režimů spojení optimalizovaných pro data, hlas a hudbu v Hi-Fi stereo kvalitě.

Dá se tedy předpokládat, že se již brzy stane Wi-Fi bežnou součástí i levných telefonů, stejně jako Bluetooth.

Témata článku: LG, Wi-Fi

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • jirka 30. 12. 2006 23:09:26
    nerekl bych ze je wifi zcela k nicemu (obcas se urcite hodi) Free...
  • sd 30. 12. 2006 1:06:12
    myslím, že Wifi v mobilu je věc, která nemá velké uplatnění. Mobil má malý...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení