LG a Prada: avantgardní mobily se špičkovou technikou

Exkluzivní mobilní telefony jdou evidentně dobře na odbyt, a tak se nechal inspirovat další zavedený výrobce. Korejské LG uzavřelo partnerství s italskou módní ikonou Prada. Výsledkem jejich spolupráce by měly být mobilní telefony špičkové technické úrovně s nezaměnitelným stylem. Originálnímu vzhledu bude přizpůsobeno i grafické prostředí mobilů.

První společný model bude ovládán skrze pokročilé dotykové senzory, které nahradí klasickou klávesnici. S podobnou technologií má LG bohaté zkušenosti z dob vývoje populární „Chocolate.“ Představení je plánováno už na počátek roku 2007, distribuce začne v Evropě. Mezi prvními zeměmi bude samozřejmě Itálie, ale také Velká Británie, Francie a Německo. Asie bude následovat ve druhé vlně, Korejská verze bude představena až ve druhém čtvrtletí.

Prezident divize mobilní komunikace LG, pan Mun-Hwa Park k projektu říká: „Všichni v LG jsme tímto partnerstvím nadšeni. Smysl značky Prada pro klasický design je perfektní pro naši vizi ultimativního produktu. Vyvíjíme telefony, které vystihují touhu budoucích majitelů po osobitém vyjádření.“

Témata článku: LG, První země, Mobil, Technik