LG F7100: nový mobil pro arabský svět

Nedávno jsme vás v bleskovce informovali o mobilním telefonu Ilkone, který se vyznačuje některými zvláštními funkcemi. Například upozorňuje na čas modliteb, má převodník mezi gregoriánským a Hijri kalendářem a vždy vám ukáže správný směr na Mekku. Je tedy přednostně určen pro islámské věřící.

Společnost LG mobilní telefon podobného zaměření vyrobila již před rokem. Má typové označení G5300 a jeho modifikaci, zbavenou výše zmíněných speciálních funkcí můžeme potkat také na českém trhu.

Teď ovšem LG přichází s novinkou v tomto segmentu, modelem F7100. Konstrukčně vychází z typu G7050, má tedy velký displej částečně zakrytý výsuvnou klávesnicí. Navíc se může pochlubit integrovanou anténou. Jedná o multimediálně navržený telefon s podporou GPRS, Javy a MMS zpáv.

Klepněte pro větší obrázek

Navíc vás však bude nový mobil pětkrát denně upozorňovat na čas motliteb prostřednictvím speciálního alarmu a nasměřuje vás správným směrem při pouti do Mekky. K tomu slouží vestavěný kompas a databáze pěti set měst celého světa. Při zadání názvu města se na displeji zobrazí šipka udávájící správný směr.

Je celkem jasné, že jde výrobcům podobných telefonů především o obchod. Islám je jedním z nejrozšířenějších náboženství a na světě je více než miliarda věřících.

Témata článku: LG, AR, Mobil, Google Ara, Nový mobil, Svět, Arabský svět

Určitě si přečtěte

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

Lenovo Phab 2 Pro: vstupenka do rozšířené reality [recenze]

Lenovo Phab 2 Pro: vstupenka do rozšířené reality [recenze]

** Jako jediný smartphone s Google Tango je překvapivě levný ** Rozšířená realita zde funguje na jedničku, obsahu je ale málo ** Obří rozměry a slabý procesor jsou zbytečný přešlap

12.  2.  2017 | Miksa Martin | 6