LG F7100: nový mobil pro arabský svět

Nedávno jsme vás v bleskovce informovali o mobilním telefonu Ilkone, který se vyznačuje některými zvláštními funkcemi. Například upozorňuje na čas modliteb, má převodník mezi gregoriánským a Hijri kalendářem a vždy vám ukáže správný směr na Mekku. Je tedy přednostně určen pro islámské věřící.

Společnost LG mobilní telefon podobného zaměření vyrobila již před rokem. Má typové označení G5300 a jeho modifikaci, zbavenou výše zmíněných speciálních funkcí můžeme potkat také na českém trhu.

Teď ovšem LG přichází s novinkou v tomto segmentu, modelem F7100. Konstrukčně vychází z typu G7050, má tedy velký displej částečně zakrytý výsuvnou klávesnicí. Navíc se může pochlubit integrovanou anténou. Jedná o multimediálně navržený telefon s podporou GPRS, Javy a MMS zpáv.

Klepněte pro větší obrázek

Navíc vás však bude nový mobil pětkrát denně upozorňovat na čas motliteb prostřednictvím speciálního alarmu a nasměřuje vás správným směrem při pouti do Mekky. K tomu slouží vestavěný kompas a databáze pěti set měst celého světa. Při zadání názvu města se na displeji zobrazí šipka udávájící správný směr.

Je celkem jasné, že jde výrobcům podobných telefonů především o obchod. Islám je jedním z nejrozšířenějších náboženství a na světě je více než miliarda věřících.

Diskuze (4) Další článek: Můj mobil: Siemens S45

Témata článku: LG, AR, Nový mobil, Arabský svět, Svět, Mobil, Google Ara

Určitě si přečtěte