LG G6 láká nejen na netradiční poměr stran, ale také na HDR displej [infografika]

Po letošním veletrhu v Barceloně si budeme čím dál častěji zvykat na nový parametr ve výbavě smartphonů – HDR displej. Doposud jsme vysoký dynamický rozsah hodnotili hlavně u fotoaparátu. V zobrazovacích panelech se o HDR obrazu mluvilo pouze u televizorů.

To se ale změnilo a HDR se dostává i na displeje mobilů. Není divu, že technologii do mnohem menších úhlopříček smartphonů dostali jako první výrobci, kteří mají zkušenost i s televizory – konkrétně Sony do svojí Xperie XZ Premium a LG do vlajkového modelu G6.

Druhý jmenovaný má kromě HDR displeje s netradičním poměrem stran 18 : 9 i další technologické speciality, které LG přehledně zakreslilo do infografiky. Musíme jen smutně podotknout, že bezdrátové dobíjení a Quad DAC zvukový převodník se bohužel netýkají modelů určených pro evropský trh.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (13) Další článek: Samsung výrazně zlevnil prostorovou kameru Gear 360

Témata článku: LG, Sony, Smartphony, Technologie, Bezrámečkový displej, Displeje, HDR, Infografika, LG G6, Sony Xperia XZ Premium, Zobrazovací panel, Zvukový převodník, Displej, Letošní veletrh, Poměr, Netradiční poměr, Evropský trh, Poměr stran, Quad DAC

Určitě si přečtěte