LG G6 láká nejen na netradiční poměr stran, ale také na HDR displej [infografika]

Po letošním veletrhu v Barceloně si budeme čím dál častěji zvykat na nový parametr ve výbavě smartphonů – HDR displej. Doposud jsme vysoký dynamický rozsah hodnotili hlavně u fotoaparátu. V zobrazovacích panelech se o HDR obrazu mluvilo pouze u televizorů.

To se ale změnilo a HDR se dostává i na displeje mobilů. Není divu, že technologii do mnohem menších úhlopříček smartphonů dostali jako první výrobci, kteří mají zkušenost i s televizory – konkrétně Sony do svojí Xperie XZ Premium a LG do vlajkového modelu G6.

Druhý jmenovaný má kromě HDR displeje s netradičním poměrem stran 18 : 9 i další technologické speciality, které LG přehledně zakreslilo do infografiky. Musíme jen smutně podotknout, že bezdrátové dobíjení a Quad DAC zvukový převodník se bohužel netýkají modelů určených pro evropský trh.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (13) Další článek: Samsung výrazně zlevnil prostorovou kameru Gear 360

Témata článku: LG, Sony, Technologie, Smartphony, Bezrámečkový displej, HDR, Displeje, Infografika, LG G6, Sony Xperia XZ Premium, Quad DAC, Evropský trh, Zobrazovací panel, Displej, HDR displej, Poměr stran, Poměr, Zvukový převodník, Info, Netradiční poměr, Letošní veletrh


Určitě si přečtěte