LG instalovalo největší OLED obrazovku na světě. Je zprohýbaná do tvaru vlny

LG instalovalo největší OLED obrazovku na světě. Je zprohýbaná do tvaru vlny

LG znovu ukazuje své schopnosti v oblasti obrazovek. Největší OLED panel na světě instalovala jihokorejská společnost v obřím nákupním centru Dubai Mall ve Spojených arabských emirátech. Instalace ve velikosti překonala dva roky starou obrazovku na letišti Incheon v Soulu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Megaobrazovka v dubajském obchodním centru v těsném sousedství nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalífa sestává z 820 bezrámových OLED panelů. Obraz tak není rušený černými linkami. Instalace má tvar vlny díky prohnutí panelů dovnitř i ven a ukazuje tak možnosti OLED displejů, které se používají nejen v televizorech, ale také ve smartphonech.

Právě připravovaný smartphone LG V30 má po dvouleté pauze, kdy LG v mobilech dávalo přednost IPS technologii, opět využít OLED displej, který umožní i zahnutí, i když u V30 půjde nejspíš jen o mírné zakřivení k okrajům. Smartphone bude představen 31. srpna 2017 na veletrhu IFA 2017 v Berlíně.

Ohebné OLED panely produkuje také jihokorejský konkurent Samsung:

Diskuze (1) Další článek: BlackBerry se pochlubilo podporou chytrých brýlí pro rozšířenou realitu

Témata článku: LG, OLED, Displeje, AMOLED, Zakřivený displej, IPS, Rekordy, Největší oled, Těsné sousedství, Obraz, Nákupní centrum, Černá linka, Jihokorejská společnost, OLED displej, Spojené arabské emiráty, Panel, Displej, Obr, Jihokorejský konkurent, Vlna, Mrakodrap, Berlín, Instalace, Rok starý, Dubaj

Určitě si přečtěte