LG KM500: hudba pro čtyři páry uší

Na kongresu v Barceloně představila firma LG mezi jinými i netradiční hudební vysouvák KM500. My jsme mu ale nevěnovali příliš pozornosti, neboť měl být původně určen pouze pro trhy v Asii. Výrobce se ale nakonec rozhodl, že s ním zkusí štěstí celosvětově, a tak se KM500 začne brzy prodávat kromě domovské Koreje i v dalších asijských zemích, v Latinské Americe a co je pro nás nejdůležitější, také v Evropě.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Unikátnost tohoto hudebního slideru spočívá v tom, že hudbu z něj mohou v jeden okamžik poslouchat až čtyři lidé. Tím není myšleno, že se v místnosti sejde čtveřice, která doprostřed stolu položí telefon a zapne poslech hudby na reproduktor. Nové LG totiž podporuje současné připojení až čtyř párů sluchátek. Z toho dvě klasicky drátově a další dva headsety přes Bluetooth. Drátová sluchátka zapojíte pomocí 3,5mm jacku nebo do standardizovaného LG konektoru, který slouží kromě sluchátek i pro nabíječku nebo datový kabel. KM500 má navíc implementovánu funkci, díky níž se zvuk promění ve 3D sound. Efekt zajišťuje systém nazvaný XD Sound Engine.

Klepněte pro větší obrázek

Další funkce telefonu potom již nevybočují z běžného korejského standardu. KM500 je běžný triální GSM telefon s aktivním QVGA barevným displejem, slotem na paměťovou kartu typu microSD, 50 MB vestavěné paměti a 2Mpx fotoaparátem. Hudební telefon by se měl začít prodávat už v březnu za prozatím blíže nespecifikovanou cenu.

Diskuze (8) Další článek: Londýn: Objednávka dopravy přes SMS slaví úspěchy

Témata článku: LG, LG KM500, Pár, Hudba

Určitě si přečtěte